شهرداری منطقه ۷ تبریز به استقبال مهر می‌رود
شهرداری منطقه ۷ تبریز به استقبال مهر می‌رود
شهردار منطقه ۷ تبریز گفت: در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، طرح استقبال از مهر در سطح حوزه شهرداری منطقه ۷ اجرا می‌شود.

به گزارش عصرتبریز به نقل از شهریار، محمد رشتبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این طرح با هدف ارتقاء سطح خدمات و امکانات مورد نیاز فضاهای آموزشی سطح منطقه، تقویت مشارکت مجموعه شهرداری با مراکز آموزشی در سطح شهر، مشارکت پذیری دانش آموزان در مباحث شهری، زیباسازی، ایمنی معابر، بازپیرایی فضای سبز و بهسازی و زیباسازی محیط های داخلی و پیرامون مراکز آموزشی در طول ماه جاری اجرا می شود.

وی با بیان اینکه همزمان با بازگشایی مدارس و طرح استقبال از مهر، کار رنگ آمیزی و نقاشی دیوارهای سطح منطقه با همکاری حوزه زیباسازی و فضای سبز این مجموعه انجام شد، افزود: کار نقاشی و رنگ آمیزی دیوار مدارس با پاکسازی و حذف زوائد بصری از دیواره‌ها و جداره‌ها و با استفاده از طرح ها و رنگ های شاد و جدید جهت ایجاد نشاط در روحیه دانش آموزان و همچنین زیباسازی منظر شهری در حال انجام است.

رشتبری خاطرنشان کرد علاوه بر رنگ آمیزی و زیباسازی مدارس سطح منطقه، طراحی و نقاشی محوطه و داخل کلاس‌ها، اجرای نرده‌کشی، ترمیم آبخوری های مراکز آموزشی، رسم اشکال هندسی روی زمین و تعویض سردرب مدارس، خط‌ کشی عابرپیاده و علائم ترافیکی، با هدف بهبود سیمای مدرسه و افزایش روحیه دانش آموزان صورت گرفت.

شهردار منطقه ۷ ادامه داد: شستشو و رفت و روب اساسی محوطه مراکز تحصیلی سطح حوزه، ترمیم و بهسازی پل های عابر پیاده مقابل مدارس، پاکسازی، بهسازی و زیباسازی معابر پیرامون مدارس، لکه گیری آسفالت پیاده رو ها و معابر اطراف مدارس همچنین رفع خطر، حذف موانع فیزیکی و نازیبایی‌های بصری از موارد اجرایی در این طرح است.