افزایش حجم برداشت غیرمجاز از معدن طلای اندریان
افزایش حجم برداشت غیرمجاز از معدن طلای اندریان
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس شواهد حجم برداشت‌های غیرمجاز در محدوده معدن طلای اندریان در حال افزایش است و ادامه این روند منافع عمومی را به خطر می‌اندازد.

به گزارش عصرتبریز، محمدجعفر عظمایی در بازدید از محدوده معدن طلای اندریان افزود: تنها راه برون رفت از چالش حفاری‌های غیرمجاز در محدوده این معدن، اراده جدی شرکت بهره بردار در تامین امنیت لازم با همکاری نیروی انتظامی است و بر اساس شواهد حجم برداشت‌های غیرمجاز در حال افزایش است و ادامه این روند منافع عمومی را به خطر می‌اندازد.

وی با تاکید بر این که تامین امنیت و ایمنی لازم در محدوده معدنی بر عهده شرکت بهره‌بردار است ادامه داد: تکلیف حفاری‌های غیرمجاز باید سریع مشخص شود که این موضوع مستلزم همکاری جدی شرکت بهره‌بردار با نیروی انتظامی است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان این که حفاری‌های غیرمجاز در محدوده این معدن یکی از دغدغه‌های مسئولان استانی است تشریح کرد: در گذشته کار‌های مقطعی خوبی منجر به کاهش حفاری‌های غیرمجاز شد که در حال حاضر ادامه این اقدامات لازم و ضروری است.

عظمایی به موضوع طرح سلب صلاحیت شرکت بهره‌بردار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به منظور ساماندهی وضعیت این معدن راهکار‌های دیگری نیز وجود دارد که باید با همکاری دستگاه‌های متولی اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.