ارزش‌های اخلاقی بازارهای قدیمی در حال مخدوش‌ شدن است
ارزش‌های اخلاقی بازارهای قدیمی در حال مخدوش‌ شدن است

در کنار ساختارهای تاریخی باید از فرهنگ رفتاری بازاریان گذشته، صیانت کنیم. عصر تبریز: رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز، بر لزوم حفاظت از اخلاق حسنه بازاری تأکید کرد و گفت: ارزش‌های اخلاقی بازارهای قدیمی در حال مخدوش‌ شدن است. به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، اکرم حضرتی در نشست تخصصی سازمان‌های […]

در کنار ساختارهای تاریخی باید از فرهنگ رفتاری بازاریان گذشته، صیانت کنیم.

عصر تبریز: رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز، بر لزوم حفاظت از اخلاق حسنه بازاری تأکید کرد و گفت: ارزش‌های اخلاقی بازارهای قدیمی در حال مخدوش‌ شدن است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، اکرم حضرتی در نشست تخصصی سازمان‌های میادین و سامان‌دهی مشاغل کلان‌شهرهای کشور، با اشاره به جایگاه هویتی بازار تاریخی تبریز گفت: در گذشته، در کنار مباحث اقتصادی بازارهای قدیمی، شاخص‌های اخلاقی، اعتقادات و رفتار حسنه، در تیمچه‌های بازار جاری بود اما متاسفانه امروز ارزش‌های اخلاقی بازارهای تاریخی کم‌کم در حال مخدوش شدن است.

وی ادامه داد: در کنار ساختارهای تاریخی باید از فرهنگ رفتاری بازاریان گذشته، صیانت کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه صنعت فرهنگی و فرهنگ صنعتی دو بالی هستند که باید به موازات هم حرکت کنند، اظهار داشت: خوشبختانه شهردار تبریز از نزدیک به مباحث اقتصادی آشنایی دارد، از این رو، در دو سال گذشته، شاهدیم که خروجی ایده‌های ایشان، تعامل موثری بین دو قطب فرهنگ و اقتصاد ایجاد کرده‌ است.

وی متذکر شد: تبریز یکی از موثرترین قطب‌های اقتصادی بوده است و در این حوزه حماسی عمل کرده‌ است.

حضرتی بر لزوم مکان‌یابی در سامان‌دهی مشاغل شهری تاکید کرد و افزود: مکان‌یابی صحیح، موجبات فراهم‌شدن آرامش جسمی و روانی شهروندان خواهد شد؛ لازمه این امر، لحاظ کردن پیوست فرهنگی در سامان‌دهی مشاغل است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز، بر لزوم ارائه تسهیلات برای حضور واحدهای تولیدی در نمایشگاه‌های معتبر تاکید کرد.