شرح فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان آذربایجان شرقی
شرح فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان آذربایجان شرقی

کارخانه‌های تولید قطعات خوردو در این استان پتانسیل بالایی برای جذب سرمایه‌گذاری دارد. همچنین صنایع سنگین مثل ماشین‌سازی نیز امکان سرمایه گذاری بسیار بالایی را فراهم کرده‌است. عصر تبریز: عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز عنوان کرد: در استان آذربایجان شرقی پتانسیل سرمایه‌گذاری در زمینه چرم و کفش، نساجی، قطعات خودرو، حمل‌ونقل و فراورده‌های معدنی وجود […]

کارخانه‌های تولید قطعات خوردو در این استان پتانسیل بالایی برای جذب سرمایه‌گذاری دارد. همچنین صنایع سنگین مثل ماشین‌سازی نیز امکان سرمایه گذاری بسیار بالایی را فراهم کرده‌است.

عصر تبریز: عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز عنوان کرد: در استان آذربایجان شرقی پتانسیل سرمایه‌گذاری در زمینه چرم و کفش، نساجی، قطعات خودرو، حمل‌ونقل و فراورده‌های معدنی وجود دارد.

رضا کامی درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این استان با بیان این‌که فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همچنین جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی باید به دو صورت سراسری و منطقه‌ای مورد بررسی قرار گیرد، توضیح داد: پس از بررسی این موضوع در سطح کشوری باید توانمندی‌ها را به صورت منطقه‌ای تعریف و بر اساس این توانمندی‌ها تقسیم وظایف شده و سرمایه‌گذاران را راهی مناطقی کرد که بهترین شرایط را برای پیش‌برد کار دارد. آذربایجان شرقی یک استان تولیدی با امکانات متعدد است. در این استان با توجه به تعدد و فراوانی فراورده‌های معدنی و امکان داشتن تولیدات مختلف می‌توان پروژه‌های گوناگونی را تعریف کرد. علاوه بر موضوعات مختلف بخش‌های خدماتی نیز در این استان قوی و توانمند است،. به طور مثال آذربایجان شرقی در زمینه حمل‌ونقل و ترانزیت از مزیت بسیار بالای برخوردار است.

وی با اشاره به تولید قطعات خودرو در این استان، بیان کرد: کارخانه‌های تولید قطعات خوردو در این استان پتانسیل بالایی برای جذب سرمایه‌گذاری دارد. همچنین صنایع سنگین مثل ماشین‌سازی نیز امکان سرمایه گذاری بسیار بالایی را فراهم کرده‌است.

به گزارش اقتصاد نیوز، کامی با بیان این‌که نوسازی این صنایع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: باید برای نوسازی این صنایع به شکل‌های مختلف سرمایه‌گذار جذب کرد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز در پایان به مزیت‌‌های این استان در صنعت نساجی، چرم و کفش برای جذب سرمایه‌گذار اشاره کرد و گفت: تبریز بزرگترین شهرک چرم‌سازی در کشور را دارد که با جذب سرمایه‌گذار می‌توان کالاهایی را با هدف صادرات به بازار منطقه تولید کرد. ‌