تولید ۲.۵ میلیون ماسک توسط بسیجیان آذربایجان‌شرقی
تولید ۲.۵ میلیون ماسک توسط بسیجیان آذربایجان‌شرقی
فرمانده سپاه عاشورا از تولید ۲.۵ میلیون ماسک توسط سپاه و بسیجیان استان آذربایجان‌شرقی در راستای مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، سردار عابدین خرم دوشنبه در نشست هم‌اندیشی رئیس جمهور با فعالان مبارزه با کرونا در استان‌های آذربایجان‌شرقی و آذربایجان‌غربی که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: با شیوع این بیماری در استان، شاهد تشکیل قرارگاه زیستی امام رضا (ع) توسط سپاه بودیم که در مجموع پنج وظیفه مهم بر عهده این قرارگاه گذاشته شده است.

وی اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا را اولین وظیفه محول شده به این قرارگاه دانست و گفت: با مشارکت مراکز سلامت و حضور ۹ هزار و ۴۰۰ نفر از بسیجیان استان در ۳۸۵ پایگاه، طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در استان انجام شد که خوشبختانه تاکنون ۹۵ درصد جمعیت استان تحت پوشش طرح قرار گرفته‌اند.

خرم، راه‌اندازی کارگاه‌های تولید اقلام بهداشتی را دومین وظیفه قرارگاه دانست و گفت: تاکنون ۲.۵ میلیون ماسک و ۲۷ هزار گان در ۲۱۵ کارگاه، تولید شده است که عمده کارگاه‌ها در مساجد، حسینیه‌ها و منازل راه‌اندازی شدند.

وی با اشاره‌ای به سومین مأموریت سپاه نیز گفت: شناسایی جمعیت آسیب‌دیده از کرونا، دیگر وظیفه محول به این قرارگاه بود که در راستای حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده و نیازمند، تاکنون ۱۷۰ هزار بسته معیشتی به ارزش ۲۶۰ میلیارد ریال توزیع شده است.

فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد: چهارمین مأموریت مربوط به مشارکت فعال سپاه و نیروهای بسیجی در رفع آلودگی و پاک‌سازی محیطی می‌شود که بسیجیان در این زمینه نیز به خوبی به وظیفه خود عمل کردند.

وی افزود: مبارزه با احتکار و گران‌فروشی اقلام بهداشتی نیز پنجمین وظیفه این قرارگاه بود که در این رابطه، بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده و ۲۰ هزار ماسک و دستکش، کشف و در اختیار مسئولان بهداشت و درمان استان قرار گرفت.