جزئیات بازگشایی مهدهای کودک از ۲۴ خرداد
جزئیات بازگشایی مهدهای کودک از ۲۴ خرداد
سرپرست اداره‌کل بهزیستی آذربایجان‌شرقی خبر از بازگشایی مهدهای کودک زیر نظر این اداره‌کل از روز شنبه ۲۴ خرداد خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، فرگل صحاف امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اخذ تعهد از اولیا مبنی‌بر اطلاع‌رسانی به مهدهای کودک در صورت ابتلای نزدیکان کودک به کرونا و عدم پذیرش کودک در ایام قرنطینه والدین، اظهار داشت: ضدعفونی کامل مهدکودک شامل تجهیزات، اسباب‌بازی‌ها، محیط و همه مکان‌ها مانند دستشویی قبل از بازگشایی و در پایان هر روز و عدم استفاده از فضاهای بازی مشترک مانند تاب، سرسره و حوض توپ کودک ازجمله ضوابط بهداشتی است که مهدهای کودک بر اساس پروتکل‌های مربوطه باید رعایت کنند.

وی گفت: فعالیت مهدها در مناطق سفید برای زیر دو سال و دو تا چهار سال با نصف ظرفیت انجام خواهد یافت و پنج تا ۶ سال آزاد است.

صحاف شرایط فعالیت در مناطق زرد را برای زیر دو سال با نصف ظرفیت، دو تا چهار سال با نصف ظرفیت و پنج تا ۶ سال با نصف ظرفیت با اولویت مادران شاغل عنوان کرد.

فعالیت مهدها در مناطق قرمز برای زیر دو سال با یک سوم ظرفیت، برای دو تا چهار سال با یک سوم ظرفیت و برای کودکان پنج تا ۶ سال با نصف ظرفیت با اولویت مادران شاغل از نکاتی بود که صحاف عنوان کرد.

تعطیلی فعالیت‌هایی که نیاز به تحرک بالا دارند، حضور پرسنل مهدهای کودک با وسایل و تجهیزات بهداشتی مانند دستکش و ماسک، تب‌سنجی کودکان و مربیان به محض ورود، عدم ورود والدین به فضای کودکان، برنامه‌ریزی برای ورود و خروج کودکان برای جلوگیری از ازدحام و خارج کردن کفش‌ها از محیط داخلی مهدها جزو نکات مهم پروتکل بود که صحاف آنها را برشمرد.