هر رسانه در ایام محرم یک حسینیه خواهد بود
هر رسانه در ایام محرم یک حسینیه خواهد بود
مسئول سازمان بسیج رسانه استان آذربایجان‌شرقی گفت: اطمینان داریم در ایام محرم، هر رسانه یک حسینیه خواهد بود.

به گزارش عصرتبریز، رامین نظامی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگاران در آستانه فرا رسیدن ماه محرم‌الحرام و ایام عزاداری سید شهیدان و آزادگان جهان و یاران باوفای ایشان، اظهار داشت: محدودیت‌های بهداشتی در برپایی مراسمات و آیین‌های عزاداری، وظیفه رسانه‌ها در محرم امسال سنگین‌تر کرده است.

وی افزود: پاسداشت قیام عظیم کربلا و عزاداری برای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تعطیل‌شدنی نیست چرا که این عشق و ایمان در جان دلدادگان فرهنگ عاشورا خانه دارد. بنابراین آحاد شیعیان ضمن توجه حداکثری به دستورالعمل‌های بهداشتی طبق توصیه حکیمانه رهبر معظم انقلاب و تاکیدات مراجع عظام تقلید و علمای اعلام، اقامه عزا را تعطیل نمی کنند و بخش مهمی از این امر معطوف به رسانه‌های جمعی و اجتماعی است.

مسئول سازمان بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی گفت: نهضت عاشورا والاترین پیام آزادگی در تاریخ بشری است و آیین‌های پرشور عزاداری، بهترین رسانه برای نشر و زنده نگه‌داشتن این پیام شعورآفرین و انسان‌ساز بوده‌اند و هستند. رسالتی زینبی برای رسوا کردن طاغوت و دفاع از مظلومان و مستضعفان.

وی ادامه داد: با عشقی که در همکاران‌مان در تمام رسانه‌های مکتوب، برخط، دیداری و شنیداری استان نسبت به ارزش‌های دینی به‌ویژه ارادت به حضرت سیدالشهدا(ع) سراغ داریم؛ اطمینان داریم در این ایام، هر رسانه یک حسینیه خواهد بود.

نظامی‌خواه از فعالان رسانه‌ای استان خواست با افزودن نمادهای ایام عزاداری اباعبدالله(ع) به نشان‌واره (لوگو) رسانه‌ها به استقبال دهه اول محرم بروند و فعالان فضای مجازی از نشر محتواهای عاشورایی در صفحات خود دریغ نکنند.

وی همچنین از فضاسازی محیطی دفاتر رسانه‌های تبریز با نصب پرچم بر سر درها و سیاهپوش شدن دیوارها خبر داد.

وی گفت: اهالی رسانه استان پرشور و شعورتر از سال‌های گذشته رسالت خود برای ارتقای معرفت حسینی در آحاد مخاطبان را با تولید و انتشار محتوای خبری و تبیینی در قالب سوگواره #یاتماز_حسینین_پرچمی شامل سه محور اصلی فضاسازی محیطی، آیین‌های عزاداری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و نذورات و احسان در قالب کمک مومنانه ایفا خواهند کرد.

مسئول بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی، برخی شیطنت‌ها برای شبهه‌افکنی و بازنمایی وارونه از واقعیت ها را یادآور شده و بیان داشت: ما اهالی رسانه با ثبت جلوه‌های زیبای عاشقی آحاد عزاداران حسینی و کشیدن این عشق توام با عقلانیت و معنویت به رخ جهانیان، خط تحریف را می‌شکنیم. اگر بتوانیم جلوه‌های بی‌شمار زیبایی در فرهنگ حسینی را به نمایش بگذاریم، تلاش‌های مغرضانه برای غلبه‌دادن حواشی شکست خواهد خورد.