تداوم توسعه مجموعه تاریخی باغ کمال تبریز
تداوم توسعه مجموعه تاریخی باغ کمال تبریز
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان آذربایجان‌شرقی از تداوم توسعه مجموعه تاریخی باغ کمال تبریز خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، احمد حمزه‌زاده ظهر روز یکشنبه در بازدید از باغ کمال تبریز ضمن اعلام این خبر گفت: طرح توسعه مجموعه تاریخی باغ کمال تبریز با تداوم مراحل مرمت و ساماندهی در حال تکمیل است.

او با اشاره به مراحل پیشین عملیات مرمتی مجموعه باغ کمال، گفت: پیش از این ساخت کلاس‌های آموزشی موزه و مدرسه نگارگری طبق طرح مصوب واقع در حد جنوبی، اجرای گالری نمایش ضلع شرقی و اجرای فضاهای نمایشی ضلع شمالی در دستور کار قرار گرفته و به‌طور کامل انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی در ادامه به مراحل انجام‌شده در این فاز از مرمت و ساماندهی مجموعه فرهنگی و تاریخی باغ کمال، اشاره کرد و گفت: در این مرحله از عملیات مرمت مجموعه باغ کمال اقداماتی نظیر تکمیل کاربندی داخل گنبدهای مجموعه، اصلاح شیب و کف‌سازی حیاط، اندود برداری داخل حوض‌ها، ساماندهی سرویس بهداشتی زنانه و مردان و ایزولاسیون پشت‌بام جبهه جنوبی مجموعه انجام شده است.

حمزه‌زاده اظهار داشت: مجموعه باغ کمال پس از اتمام پروژه طبق طرح مصوب، با کاربری مدرسه و موزه نگارگری که شامل گالری‌های نمایش، کلاس‌های آموزشی، کتابخانه تخصصی، امور اداری و آمفی‌تئاتر مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.