توسعه آموزش‌های شهروندی موجب کاهش هزینه‌ها می‌شود
توسعه آموزش‌های شهروندی موجب کاهش هزینه‌ها می‌شود
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز گفت: توسعه آموزش‌های شهروندی موجب کاهش هزینه‌های جاری می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام احمد حمیدی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه فی مابین سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز، با بیان اینکه توسعه آموزش‌های شهروندی موجب کاهش هزینه‌های جاری می‌شود، گفت: آموزش‌های شهروندی در واقع هزینه کرد نیست، بلکه نوعی سرمایه‌گذاری به منظور ارتقای زندگی شهرنشینی و بهبود کیفیت محیط شهری است.

وی افزود: هدف از انعقاد تفاهم‌نامه، آشنایی شهروندان در خصوص سلامت و بهداشت گوشت مصرفی و ارتقای فرهنگ عمومی و مشارکت‌پذیری عمومی و معرفی این سازمان است.

مدیرعامل کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز نیز با ابراز امیدواری از همکاری با سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، گفت: زبان هنر در گفتمان و جریان سازی در بین آحاد مردم زبان غالبی است و با اعتماد سازی و جلب مشارکت و همدلی در بین شهروندان می‌توان به موفقیت‌های بزرگی دست یافت.

کریم قدرتی افزود: مردم می‌توانند با آموزش‌های شهروندی از حق و حقوق خود در خصوص تامین مواد غذایی سالم و بهداشتی مطلع شده و از بروز سوء استفاده‌ها در این زمینه جلوگیری کنند.

وی اظهار کرد: با مطالبه مردم، آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی کاهش می‌یابد و عدم شناخت مردم از حقوق شهروندی به ایشان صدمه می‌زند.

وی تاکید کرد: شهروندان باید بدانند گوشت مصرفی با چه کیفیتی و در چه زمان و مکانی ذبح شده در دسترس‌شان قرار می‌گیرد که خوشبختانه با شناسنامه دار کردن گوشت‌های استحصالی توانستیم گام بزرگی در اطلاع‌رسانی درست برداریم.

مدیرعامل کشتارگاه تبریز ادامه داد: خوشبختانه با تلاش صادقانه پرسنل خدوم کشتارگاه توانسته‌ایم ۱۳۵ درصد بودجه در سال ۹۹ را محقق کرده و با تاسی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، بتوانیم با جهش تولید، آرامش روانی شهروندان را در تامین گوشت فراهم کنیم.

به نقل از روابط عمومی کشتارگاه صنعتی تبریز، در امضای تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی امضا شد، طرفین ابراز امیدواری کردند با اجرای این تفاهم‌نامه اقدامات موثری در آموزش شهروندی برداشته شود.