نحوه اجرای طرح زوج یا فرد خودروها بررسی شد
نحوه اجرای طرح زوج یا فرد خودروها بررسی شد
در جلسه‌ای با حضور فرماندار تبریز، قائم مقام شهردار تبریز و مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری تبریز، نحوه اجرای طرح زوج یا فرد خودروها بررسی شد.

به گزارش عصرتبریز، بهروز مهدوی، فرماندار تبریز در جلسه نحوه اجرای طرح زوج یا فرد خودروها، اظهار داشت: با توجه به نقش حمل و نقل و میزان آلایندگی خودروها در آلودگی هوای شهر در کارگروهی که در همین راستا تشکیل شده بود، اجرای طرح زوج و فرد و LEZ از روز شنبه ۲۰ دی ماه در دستور کار قرار گرفت. بررسی جوانب مختلف اجرای این طرح و بازدید از مرکز کنترل نشان داد که از روز شنبه با موفقیت می‌توانیم این طرح را اجرا نماییم.

وی افزود: منع تردد شبانه خودروها از ساعت ۹ شب تا ۴ بامداد نیز تا اعلام ستاد مبارزه با کرونا جهت پیشگیری از دورهمی‌های خانوادگی پابرجاست.

قائم مقام شهردار تبریز ضمن تشکر از فعالیت مجموعه حمل و نقل و ترافیک شهرداری، گفت: هوشمندسازی ترافیک شهر علاوه بر ایجاد نظم ترافیکی می‌تواند در کاهش آلودگی هوای شهر تبریز نیز موثر باشد.

رسول موسایی افزود: ما در سنوات گذشته نیز شاهد اثرات مثبت اجرای طرح زوج و فرد و LEZ در کاهش آلودگی هوا بودیم از این‌رو امیدواریم با کنترل مکانیزه تردد خودروهای ورودی در محدوده مشخص شده به نتایج مطلوب دست یابیم.

اصغر آدی‌بیگ، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در این نشست ضمن ارائه گزارش و عملکرد سازمان به تداوم عملیات نصب ۲۰ دستگاه دوربین در محدوده مرکزی شهر اشاره کرد و گفت: ما برای امسال نصب ۴۰ دستگاه دوربین ثبت سرعت و پلاک‌خوان را در برنامه کاری خود داریم که خوشبختانه عملیات نصب ۲۰ دوربین در محدوده زوج و فرد و LEZ در حال اتمام است که پایش هوشمند ترافیک شهر را برای ما امکان پذیر می‌سازد.

حاضرین در این نشست پس از جلسه از مرکز کنترل ترافیک سازمان و مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور بازدید کردند.