تخریب ویلاهای چندمیلیاردی در مزارع شهرستان شبستر
تخریب ویلاهای چندمیلیاردی در مزارع شهرستان شبستر
شبستر - جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی از تخریب ۲۳۳ ویلای غیرمجاز و آزادسازی بیش از ۱۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان "شبستر" از چنگ زمین‌خواران خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، سرهنگ علی محمدی گفت: به منظور حمایت از بخش کشاورزی و تولیدات داخلی، طرح جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان شبستر به اجرا در آمد.

وی افزود: در این طرح ماموران انتظامی “شبستر” در اجرای احکام قضائی  ۲۳۳ واحد ویلای غیر قانونی در زمین‌های کشاورزی که اقدام به تغییر کاربری غیر مجاز کرده بودند را شناسایی کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه پس از هماهنگی‌های لازم، در عملیاتی ضربتی واحدهای ساختمانی و اراضی محصور با رعایت کلیه حقوق شهروندی وضو ابط تخریب شدند، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح بیش از ۱۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی از چنگ زمین‌خواران آزاد و در اختیار بخش کشاورزی و زراعی این شهرستان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه واحدهای ساختمانی و سازه‌های ایجاد شده در این زمین ها تخریب شد، گفت: ارزش ریالی این زمین‌ها بنا بر اعلام کارشناسان بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است و با اجرای این طرح بیش از۱۵۰ هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی از چنگ سوداگران زمین خارج و در اختیار بخش کشاورزی و زراعت شهرستان “شبستر” قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی از شهروندان درخواست کرد قبل از خرید هرگونه زمین و باغ و یا احداث بنا و حصارکشی، نسبت به دریافت مجوز لازم از مراجع ذیصلاح در مورد موقعیت و شرایط زمین برای خریداری و یا هرگونه ساخت و ساز از اداره جهادکشاورزی محل مورد نظر خود استعلام کنند.