استعلام اینترنتی گواهی معاینه فنی خودروها
استعلام اینترنتی گواهی معاینه فنی خودروها
مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری تبریز گفت: با بهره‌گیری از سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران نظارت هوشمند بر عملکرد مراکز امکان‌پذیر می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، اصغر آدی‌بیگ در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با نصب دوربین در سطح شهر و با بهره‌گیری از سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران (سیمفا) نظارت هوشمند و یکپارچه بر عملکرد مراکز امکان‌پذیر می‌شود.

وی افزود: نظارت هوشمند و یکپارچه بر عملکرد مراکز، کاهش هزینه‌های عملیاتی و وقفه‌های کاری و بهبود هماهنگی میان واحدهای مختلف از مزایای سامانه یکپارچه مدیریتی و نظارتی سیمفا است.

آدی‌بیگ افزود: هر ساله بدلیل نواقصی که در خودروهای سبک و سنگین وجود دارد تعدادی از هموطنان‌مان در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند. برای کم کردن این آمار و همچنین کاهش آلودگی هوا همه خودروها باید معاینه فنی داشته باشند. اجرای طرح LEZ از روز شنبه ۲۰ دی ماه سالجاری نیز با اعمال قانون از خودروهایی که نقض این امر کرده‌اند مجدداً شروع شده است و اهمیت بسیاری پیدا کرده است. چرا که تمام شدن مهلیت معاینه فنی و عدم تمدید آن مساوی با ثبت جریمه برای پلاک خودرو است.

او ادامه داد: دارندگان ماشین‌های سبک و سنگین برای استعلام گواهی معاینه فنی می‌توانند به سایت سیمفا به آدرس symfa.ir مراجعه نمایند. در این وبسایت تنها با وارد کردن شماره VIN می‌توانند معاینه فنی خودروی خود را استعلام کنند که در صورت معتبر بودن معاینه فنی عبارت “گواهی معاینه فنی معتبر است” همراه با تاریخ انقضای آن را مشاهده می‌کنید و در صورتی که معاینه فنی خودرو در وبسایت سیمفا ثبت نشده باشد عبارت “هیچگونه اطلاعاتی از معاینه فنی خودرو در سامانه سیمفا ثبت نشده است” را مشاهده می‌کنید.