مسافرت نوروزی ۶ هزار ایرانی به آذربایجان و ارمنستان
مسافرت نوروزی ۶ هزار ایرانی به آذربایجان و ارمنستان
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین از پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز ۵ هزار و ۹۰۴ مسافر و تعداد ۶ هزار و ۸۶۳ کامیون تردد کردند.

به گزارش اروجعلی علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر آذربایجان‌شرقی ۱۸۸ هزار مسافر را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در اجرای طرح سفرهای ضروری ایام نوروز سال ۱۴۰۰ (از مورخه ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین) جابه‌جا کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، گفت: این جابه جایی با ۲۴ هزار و۸۰۰ سفر اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه انجام شده است.

علیزاده گفت: کارگروه نظارت و ارزیابی این اداره‌کل در این ایام به‌طور منظم بر نحوه فعالیت ناوگان مسافری و رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی نظارت داشت.

وی یادآور شد: در این بازه زمانی از پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز نیز ۵ هزار و ۹۰۴ مسافر و تعداد ۶ هزار و ۸۶۳ کامیون تردد کردند.

علیزاده افزود: از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین در محورهای مختلف استان تردد ۱۳ میلیون و ۹۰۸ هزار خودرو ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۴ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت آمار خودرو ورودی به استان یک‌میلیون و ۱۲۵ هزار دستگاه و خودرو خروجی از استان یک میلیون و ۱۰۸ هزار دستگاه بوده است.