تبیین سبک زندگی علامه طباطبایی با عنوان گفتمان زندگی
تبیین سبک زندگی علامه طباطبایی با عنوان گفتمان زندگی
معاون شهردار تبریز گفت: سبک زندگی علامه طباطبایی در قالب ۴۰ نشست با عنوان گفتمان زندگی و با مشارکت معاونت فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان در بین خانواده‌ها تبیین می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام احمد حمیدی در حاشیه جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت اجتماعی، فرهنگی و هنری شهرداری تبریز و معاونت فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: دغدغه‌ای که ما در حوزه فرهنگ داریم، مربوط به موضوع خانواده است و این دغدغه به این دلیل است که در دهه اخیر دشمن با استفاده از تمام ظرفیت‌های تبلیغاتی خود اعم از فضای مجازی و ماهواره و … به دنبال فروپاشی خانواده است و حرمت و قداست خانواده در دین مبین اسلام را هدف قرار داده و تلاش می‌کند تا خانواده را از تعریف اسلام دور بسازد.

او ادامه داد: در این خصوص وظیفه ما نیز این است که برای خانواده‌ها و شهروندان محترم برنامه داشته باشیم و سبک زندگی انسان‌های صاحب‌اندیشه در حوزه خانواده مانند علامه طباطبایی را که از مشاهیر بومی ما هستند و به صورت بین‌المللی شناخته شده‌اند، از طریق صاحب‌نظران به زبان روز به خانواده‌ها مطرح کنیم.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تبریز گفت: عنوان تفاهم‌نامه و طرح مشترک بین معاونت اجتماعی، فرهنگی و هنری شهرداری تبریز و معاونت فرهنگی دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان، طرح گفتمان زندگی است که بر این اساس ۴۰ نشست و گفتمان را به صورت هفتگی برگزار می‌کنیم و هر هفته یک بعد زندگی علامه را مطرح کنیم تا مجموعه آثار در قالب کتاب به مردم عرضه شود.

او افزود: طبق تفاهم‌نامه، با توجه به ارتباطاتی که معاونت فرهنگی بیت نماینده محترم ولی فقیه استان با صاحب‌نظران بخصوص در حوزه علمیه دارند، محتواسازی از طرف آن معاونت محترم خواهد بود و ما این موضوع را به بطن جامعه خواهیم برد. همه موضوعات و هر ۴۰ نشست در محلات و برای خانواده‌ها برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام حمیدی عنوان کرد: همچنین در معاونت فرهنگی شهرداری تبریز، مربیانی در خط مقدم فرهنگ فعالیت دارند که ما می‌توانیم آنها را به عنوان مشاوران و مربیان خانواده، از نظر فکری و مطالعاتی تجهیز کنیم تا از طریق مراکز فرهنگی پیام گفتمان زندگی را به خانواده‌های محترم برسانند.

او گفت: در کنار این موضوعات که در قالب سخنرانی و گفتمان و مشارکت دو سویه از طرف خانواده‌ها خواهد بود، قطعا محتواهایی نیز آماده خواهد شد که این محتواها می‌تواند از طریق هنرمندان و در قالب‌های فیلم کوتاه، پوستر، نمایش و طراحی باشد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تبریز یادآور شد: ما ضمن اینکه افکار، اندیشه و سبک زندگی علامه طباطبایی را نشر می‌دهیم، برای چهلمین سالگرد ارتحال ایشان نیز آمادگی ایجاد می‌کنیم و این موضوع را بهانه‌ای برای نشر سبک زندگی دیگر شخصیت‌های محلی که چهره ملی و بین‌المللی هستند در بین جوانان و خانواده‌ها قرار می‌دهیم.

حجت‌الاسلام نیازی نیز در حاشیه جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت اجتماعی، فرهنگی و هنری شهرداری تبریز و معاونت فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: با درایت و ابتکار نماینده محترم و مغزز ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز و حمایت، همراهی و همکاری صمیمانه معاونت اجتماعی، فرهنگی و هنری تبریز دو طرح برای ارتقای سطح معرفتی و فرهنگی شهر تبریز از هفته آینده اجرا می‌شود.

او ادامه داد: اولین تفاهم‌نامه، برگزاری گفتمان زندگی در آستانه چهلمین سالگرد ارتحال علامه طاطبایی است که طی آن ۴۰ اصل و قاعده از سبک زندگی‌شان استخراج شده و به بهانه چهلمین سالگرد ایشان، ۴۰ هفته در ۴۰ محله تبریز و هر هفته یکی از اصول و قواعد سبک زندگی علامه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: دومین تفاهم‌نامه طرفین نیز در قالب طرح تربیت مربی زندگی است که در این راستا با تقسیم کار انجام شده، مباحث سخت‌افزاری به عهده معاونت محترم فرهنگی شهرداری و مباحث نرم‌افزاری، تولید محتوا و ارائه نیز به عهده معاونت فرهنگی دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان خواهد بود.

او افزود: در طول یکسال از میان مربیان عزیز معاونت فرهنگی شهرداری، ۴۰ نفر انتخاب شده و و به عنوان مربی زندگی تربیت خواهند شد و در دوره‌های آموزشی والدین آگاه، اصول و قواعد پدر و مادری به آنها آموزش داده می‌شود تا از کانال مربیان، این اصول و قواعد در سطح شهر توزیع و پخش شود.