طرح ویژه کشتارگاه تبریز برای عید قربان
طرح ویژه کشتارگاه تبریز برای عید قربان
مدیرعامل کشتارگاه شهرداری تبریز گفت: با توجه به شیوع کرونا و احتمال انتقال بیماری از دام به انسان در کشتارهای غیر مجاز و خانگی، کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز برای روز عید قربان امسال طرح ویژه‌ای دارد.

به گزارش عصرتبریز، کریم قدرتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا و احتمال انتقال بیماری از دام به انسان در کشتارهای غیر مجاز و خانگی، کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز با همکاری اداره کل دامپزشکی استان، کمیته امداد امام خمینی(ره)، موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز و دیگر موسسات خیریه، برای روز عید قربان امسال طرح ویژه‌ای دارد.

مدیرعامل کشتارگاه شهرداری تبریز گفت: هر ساله با فرارسیدن عید قربان، عده‌ای از همشهریان اقدام به خرید دام، ذبح آن و توزیع بین نیازمندان می‌کنند؛ اما امسال با توجه به شرایط کرونایی که در کشور پیش آمده با یک سری محدودیت‌هایی مواجه هستیم. به همین خاطر در این روز مراجعین می‌توانند قربانی خود را انتخاب کرده و به صورت غیر حضوری و البته آنلاین شاهد قربانی شدن دام خود در کشتارگاه باشند.

وی تاکید کرد: همشریان عزیز مختار هستند موسسات خیریه خود را انتخاب کنند تا دام پس از قربانی شدن توسط موسسات خیر مردم‌نهادی که انتخاب کرده‌اند در اختیار مستحقین و نیازمندان قرار گیرد.

قدرتی اظهار کرد: همچنین در این طرح، کشتارگاه تبریز دام‌هایی را نیز با نیت قربان در عید سعید قربان ذبح خواهد نمود و از طریق فروشگاه‌های خود به صورت کیلویی در اختیار شهروندان قرار خواهد داد و هر فرد می‌تواند به هر مقدار که خواست گوشت قربانی خود را از فروشگاه‌های کشتارگاه تهیه نماید.

وی ادامه داد: با مذاکراتی که انجام شده است موسسات خیریه تبریز نیز به اتفاق به این نتیجه رسیده‌اند که دام‌های خود را در روز کشتار به کشتارگاه تبریز بیاورند تا تمامی ذبح‌ها طبق اصول بهداشتی و بصورت کاملا صنعتی انجام بگیرد.

آدرس فروشگاه شماره یک: تبریز-جاده آذرشهر-بعد از پلیس راه-کیلومتر ۷ جاده پیاذر-بعد از روستای تازه کند نرسیده به روستای ساتلو داخل مجموعه کشتارگاه

آدرس فروشگاه شماره دو: تبریز- فلکه گلشهر به طرف بیمارستان شهدا بعد از برج شهران