از بصیرت افزایی بین کارمندان تا ارتباط مستقیم مردم با مسئولین در میزهای خدمت
از بصیرت افزایی بین کارمندان تا ارتباط مستقیم مردم با مسئولین در میزهای خدمت
رییس سازمان بسیج کارمندان استان برنامه‌های این سازمان در طول سال برای کارمندان ادارات را تشریح کرد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از بسیج رسانه، محمدعلی ریحانی خواه، رئیس بسیج کارمندی سپاه عاشورا در جمع خبرنگاران با بزرگداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و ۷۲ تن از یارانشان هفته که هفته دولت نام گرفته، گفت: این هفته را به تمام دولتمردان و کارمندان تبریک و تهنیت عرض می کنم.

وی با تشریح برنامه‌های این سازمان در طول سال برای کارمندان خدوم ادارات اظهار داشت: در طول سال در جهت توانمند سازی کارمندان جلسات مختلف روشنگری و بصیرت افزایی به صورت حضوری و مجازی انجام می‌شود. یکی دیگر از کارهای ارزشمندی که در طول سال در ارتباط با کارمندان صورت می گیرد تجلیل و تقدیر از کارمندان نمونه و شاخص بسیجی است.

این مسئول افزود: در طول سال برای احصاء و حل مشکلات ادارات، جلسات متعدد هیئت های اندیشه ورز برگزار می شود که متشکل از مدیران کل و رؤسای ادارات هستند لذا از مشکلات به خوبی آگاهی دارند در نتیجه در این جلسات با استفاده از نظرات نخبگانی راه حل ها به خوبی شناسایی و تصویب شده و اجرایی می شوند.

ریحانی‌خواه در توضیح قسمت دیگر فعالیت های بسیج کارمندی با هدف خدمت رسانی به عموم مردم گفت: برگزاری میزهای خدمت که در راستای تحقق شعار کارمند بسیجی، گام دوم انقلاب و تحقق دولت اسلامی است؛ یکی از شاخص ترین برنامه های بسیج کارمندی می باشد و با استقبال مسئولین استان در سال گذشته حداقل ۲۰۰۰ میز خدمت در سطح استان و مناطق محروم برگزار شد.

وی میزهای خدمت را به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم کرده و بیان داشت: میز خدمت عمومی با حذف پل میان مردم و مسئولین با حضور مسئول مربوطه در مقابل مردم صورت می پذیرد و مردم رو در رو با مسئولین مشکلات خود را بیان می کنند. اما در میز خدمت تخصصی بسیج کارمندی با ارتباطی که تمام ادارات دارد مانند پلی میان ادارات مختلف و دیگر اقشار بسیج عمل می کند. برای مثال مشکلات حوزه کشاورزی توسط بسیج جامعه کشاورزی احصا می شوند و با هماهنگی ما با مدیرکل جهاد کشاورزی مسئله پیش آمده مطرح شده و راه حلی برای آن مسئله پیش بینی می شود.

ریحانی‌خواه همچنین اظهار داشت: در ارتباط با طرح شهید سلیمانی نیز بسیج کارمندی وارد عمل شد و توانستیم با هماهنگی ادارات کل استان و با حضور پزشک عمومی، کارمندان را در ارتباط با ویروس منحوس کرونا غربالگری کنیم تا افراد مشکوک به آزمایشگاه معرفی و اگر تست کرونا افراد مثبت بود، در دوره درمان نیز پیگیر حال عزیزان بودیم.

وی تصریح کرد: طی دو سال گذشته که با ویروس منحوس کرونا درگیر شده‌ایم و خیل کثیری از همشهریان کار خود را از دست داده‌اند و با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می کنند، ما با کمک های مومنانه کارمندان خیّر در سطح استان توانستیم در ۱۵ ماه بیش از ۲۰۰ هزار بسته معیشتی تهیه و در سطح استان در مناطق محروم و با محوریت مساجد به دست افراد نیازمند محلات برسانیم.

وی یکی دیگر از کارهای مبتکرانه بسیج را حامی یابی برای ایتام بود با هماهنگی کمیته امداد اعلام و گفت: کارمندان خیر استان پای کار آمدند و ۷۰۰ نفر حامی برای این عزیزان اعلام آمادگی کردند که کمک های خود را ماهانه پرداخت می کنند.

ریحانی‌خواه گفت: با هماهنگی صورت گرفته با سازمان انتقال خون استان ۲ مرکز در سطح تبریز میزبان کارمندان برادر و خواهر برای این امر خدا پسندانه خواهد بود.

وی در پایان دیدار با خانواده شهدای کارمند را از اولویتهای مهم بسیج در ادارات دانست و در ترویج و امتداد یافتن فرهنگ ایثار و جهاد در فضای کار و خدمت بی بدیل ارزیابی کرد.