۷۰ درصد مردم آذربایجان‌شرقی دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند
۷۰ درصد مردم آذربایجان‌شرقی دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تاکنون ۷۰ درصد از کل جمعیت آذربایجان‌شرقی، دوز اول واکسن و ۵۳ درصد نیز هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش عصرتبریز، عباسعلی درستی روز یکشنبه در یک گفت‌وگوی خبری از زرد شدن رنگ کرونایی تبریز خبر داد و افزود: شهرستان‌های جلفا و مرند همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی گفت: وضعیت کرونایی استان طی سه هفته گذشته، نسبتاً پایدار بوده و موارد جدید بیماری، بستری‌ها و مرگ و میر در حال کاهش است.

وی در عین حال تاکید کرد که مردم بایستی همچنان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایبند باشند.

درستی یادآوری کرد: آمار واکسیناسیون کرونایی در آذربایجان‌شرقی، ۱۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

وی از بستری بودن ۸۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: با توجه به تکمیل درصد بالایی از واکسیناسیون جمعیت استان، مراکز واکسیناسیون سطح استان تقریباً خلوت بوده و سایر افرادی که هنوز دز اول و یا دوم خود را دریافت نکرده‌اند، می‌توانند به راحتی به این مراکز مراجعه کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص زمان فعالیت مراکز واکسیناسیون آذربایجان‌شرقی نیز گفت: مراکز سلامت و بهداشت فقط تا ساعت اداری (از صبح تا ساعت ۱۴ ظهر) و مراکز تجمیعی نیز تا ساعت ۱۹ فعالیت می‌کنند اما دو مراکز تجمیعی واکسیناسیون نصف‌راه و مصلی تبریز تا ساعت ۲۳ و مرکز شمیم پایداری تبریز تا ساعت ۲۲ به تزریق واکسن می‌پردازند.