نشست خبری نمایش «فنز» برگزار شد
نشست خبری نمایش «فنز» برگزار شد
نشست خبری نمایش "فنز" شب گذشته با حضور عوامل نمایش و اصحاب رسانه در محل موسسه فرهنگی الف برگزار شد.

به گزارش عصرتبریز، نازیلا ایرانزاد بنام، کارگردان نمایش “فنر” در نشست خبری این نمایش اظهار کرد: نمایشنامه “فنز” اثر استاد محمد رحمانیان است که به یک خانواده انگلیسی هوادار یک تیم فوتبال می‌پردازد و موضوع تعصب را به چالش می‌کشد.

وی ادامه داد: در این نمایش محمد پورعبدالله فرشباف نقش فرانکی شلتون، کارن کیان‌مهر نقش شانی شلتون، مهدی سمساری نقش جِی جِی، نسرین فاتح نقش نانسی شلتون، نگار یمینی فر نقش اگنس شلتون و بهزاد وحدت پناهی نقش گزارشگر را بر عهده دارند.

ایرانزاد افزود: طاها مزروقی به عنوان تهیه‌کننده و احسان مقدم به عنوان مدیر تولید در این کار ما را همراهی می‌کنند.

نازیلا ایرانزاد بنام

وی همچنین گفت: این نمایش از ۲۰ آذر ۱۴۰۰ در سالن تئاتر مستقل تبریز (موسسه فرهنگی الف) بر روی صحنه خواهد رفت.

نازیلا ایرانزاد بنام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات متولیان فرهنگی و هنری در راستای حمایت از گروه‌های هنری، گفت: متاسفانه متولیان فرهنگی علی‌رغم اینکه از مشکلات اصناف مختلف هنری آگاه هستند به جای رفع این مشکلات فقط در حال برگزاری جشنواره هستند جشنواره‌ای که هیچ دردی از جامعه هنری دوا نمی‌کند و می‌توان گفت دچار جشنواره‌زدگی شده‌ایم.

وی افزود: حمایت از گروه‌های هنری وظیفه متولیان فرهنگی و هنری است اما متولیان امر تنها به برگزاری جشنواره بسنده می‌کنند و علاقه‌ای به رسیدگی به مشکلات ندارند.

وی در پاسخ به این سوال که مشکلی در تامین محل تمرین و سالن اجرا داشته‌اند یا خیر، گفت: خوشبختانه با وجود تئاتر مستقل تبریز مشکلی در این مورد نداشته‌ایم و می‌توان گفت این مجموعه جانی دوباره به تئاتر بخشیده است اما به نظرم وجود مجموعه‌های مستقل دلیل نمی‌شود که مجموعه‌های دولتی به صورت کلی تعطیل شوند. چرا که این وظیفه اداره کل ارشاد اسلامی است که محل تمرین و اجرا به صورت رایگان در اختیار برخی از گروه‌هایی که نیاز به حمایت دارند قرار دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه اخیرا زمزمه‌هایی درباره واگذاری تنها سالن دولتی تئاتر شنیده می‌شود که به نظرم به ضرر تئاتر تبریز تمام خواهد شد.

ایرانزاد در پاسخ به این سوال که پاندمی کرونا چه تاثیری بر خانواده تئاتر گذاشت، گفت: پاندمی کرونا مانند همه صنف‌ها به صنف ما هم آسیب زد و باعث وقفه‌ای طولانی در تمرین و اجراها شد اما علاوه بر تاثیر کرونا بر تئاتر به نظر من حال تئاتر تبریز خیلی خوب نیست. چرا که ما شاهد هستیم که پیشکسوتان تئاتر ما دیگر در صحنه‌ها دیده نمی‌شوند و کسانی که هیچ تجربه یا تحصیلاتی در این زمینه ندارند به راحتی می‌توانند وارد این حرفه شوند و کسی سراغ پیشکسوتان تئاتر نمی‌رود.

محمد پورعبدالله فرشباف

در ادامه این نشست محمد پورعبدالله فرشباف بازیگر نقش فرانکی شلتون با اشاره به نقش خود، گفت: فرانکی شلتون از شخصیت حقیقی من خیلی متفاوت است اما من با کمک کارگردان سعی کرده‌ام خودم را به این نقش نزدیک کنم.

خالق و صدا پیشه کاراکتر عروسکی خلیل بحران درباره تفاوت‌های بازیگری تئاتر و جان‌بخشی به یک کاراکتر عروسکی، گفت: قطعا این دو ژانر کاملا متفاوتی هستند و من حس و حال‌های مختلفی را در اجرای این دو نقش تجربه می‌کنم اما کار تئاتر و همکاری با کارگردانی که آثاری متفاوت و کم نقص ارائه می‌دهد همواره مد نظرم بود و از این بابت خوشحالم که توانستم در کنار این گروه باشم.