کشف ۳۳ میلیاردی پلیس آذربایجان‌ شرقی در طرح مقابله با محتکران
کشف ۳۳ میلیاردی پلیس آذربایجان‌ شرقی در طرح مقابله با محتکران

فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی در اجرای طرح‌های ضربتی مقابله با احتکار و قاچاق کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم، از کشف بیش از ۲۳۴ تن‌ انوع اقلام قاچاق، احتکار شده‌ و خارج از شبکه در چند روز گذشته خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، سردار “حسین عبدی” در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به شناسایی و دستگیری محتکران کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم، اظهار داشت: با دستور ویژه فرمانده کل انتظامی برای اجرای  طرح‌های ضربتی  مقابله با احتکار‌ و قاچاق کالاهای  اساسی و مورد نیاز مردم، شناسایی و دستگیری محتکران کالاهای اساسی، طی روزهای گذشته آغاز شده و این روند با قوت ادامه دارد.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی بیان کرد: طی چند روز گذشته و با اجرای طرح‌های ضربتی پلیس توسط همکارانم در سراسر استان برای بازدید از انبارها، شناسایی و دستگیری  محتکران، بیش از ‌۷۰ تن آرد، ۶۵  تن روغن خوراکی، ۱۹ تن ماکارونی، ۱۶ تن شکر، ۱۳ تن حبوبات، ۱۱ تن برنج و ۹ تن گندم و ۳۴  تن نهاده دامی‌ احتکاری کشف گردید که ارزش آن ها بیش از ۳۳ میلیارد ریال برآورده شده است.

وی در ادامه افزود: علاوه بر مواد خوراکی احتکار شده، بیش از ۲۰۰۰ لیتر مواد شوینده، ۱۰ تن کود شیمیایی و حدود ۲ میلیون عدد تجهیزات پزشکی قاچاق در عملیات‌های مختلف کشف شده است.