خواهرخواندگی تبریز و کربلا باید پشتوانه همکاری‌های اجرایی باشد
خواهرخواندگی تبریز و کربلا باید پشتوانه همکاری‌های اجرایی باشد
شهردار تبریز در دیدار با شهردار کربلا، خواهرخواندگی دو شهر را بستر ارزشمند تعامل و همکاری خواند و گفت: خواهرخواندگی تبریز و کربلا، از اشتراکات ارزشمند میان طرفین حکایت دارد و باید پشتوانه همکاری‌های اجرایی شود.

به گزارش عصرتبریز به نقل از شهریار، یعقوب هوشیار در دیدار با سیدحسن الشریفی، با اشاره به حضور بیش از ٢٠ میلیون زائر در اربعین حسینی امسال، خاطرنشان کرد: میزبانی موفق این جمعیت عظیم، قطعاً از برکات و عنایات حضرت اباعبدالله(ع) است.

وی با بیان این‌که روند توسعه و آبادانی کربلای معلی، محسوس است، افزود: پروژه‌های مسیرگشایی، تقویت تجهیزات خدمات شهری، آراستگی فضای سبز، طراحی المان‌های نوری، تعریض معابر و  کیفیت آسفالت، از نقاط قوت مدیریت شهری کربلا است که جای تقدیر دارد.

هوشیار با تاکید بر اینکه تبریز در مسیر توسعه و آبادانی، همراه و همدل با بلدیه کربلا و مردم این شهر است، اظهار کرد: همکاری‌ دو شهر نباید محدود به دوران اربعین باشد و ارتباط دو طرف، به ویژه در بحث‌های مطالعات شهری، خدمات شهری و فناوری‌های عمرانی، می‌تواند مثمرثمر باشد.

شهردار تبریز تاکید کرد: تعریف رویدادهای مشترک فرهنگی، ورزشی و مذهبی، از ایده‌هایی است که می‌تواند پیوند دو شهر را برجسته‌تر کند.

سیدحسن الشریفی، شهردار کربلا نیز در این دیدار، با بیان اینکه پیام اربعین، وفاق و وحدت، حول محور اهل‌بیت علیهم‌السلام است، گفت: خرسندیم که این رویداد عظیم، زمینه‌ساز همکاری‌های نزدیک با دیگر شهرها شده‌است.

وی با تقدیر از حضور فعال و تاثیرگذار شهرداری تبریز در برنامه‌های اربعین، اظهار کرد: این حضور، نشان‌دهنده گوشه‌ای از ظرفیت همکاری میان دو شهر خواهرخوانده است و ما هم امید داریم در طول سال، همکاری‌های مشابهی را با تبریز به ثمر برسانیم.

الشریفی، با قدردانی از تلاش پاکبان‌های تبریز در ایام اربعین، اظهار کرد: تلاش شبانه‌روزی این عزیزان، نقطه قوت موکب تبریز بود و نقش ارزنده در پاکسازی شارع عباس(ع) و محدوده برپایی موکب داشت.

شهردار کربلا، با بیان اینکه کربلا امسال میزبان بیش از ١۴ هزار موکب و هیئت بود، گفت: به خوبی در جریانیم که ساز و کار فعالیت موکب‌ها، نیازمند طرح‌هایی است و امیدواریم تجربه همکاری موکب‌ها، دستگاه‌هاو نهادهای ایرانی و عراقی، سال آینده، نتیجه‌بخش باشد.