آغاز عملیات ساماندهی صفه جنوبی مقبره الشعرا با ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار
آغاز عملیات ساماندهی صفه جنوبی مقبره الشعرا با ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار
شهردار تبریز از نصب تابلوی روزشمار به منظور ساماندهی صفه جنوبی در مقبره الشعرا خبر داد و گفت: صفه جنوبی مقبره الشعرا با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال در ۹ اردیبهشت سال آینده افتتاح خواهد شد.

به گزارش عصرتبریز، یعقوب هوشیار در گفتگو با خبرنگار شهریار افزود: با تاکید استاندار محترم آذربایجان شرقی و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، تابلوی روزشمار به منظور ساماندهی صفه جنوبی مقبره الشعرا نصب و با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال در ۹ اردیبهشت ماه سال آینده افتتاح خواهد شد.

هوشیار ادامه داد: پروژه صفه شمالی مقبره الشعرا با هشت هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت و ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه در ۸ شهریور ماه سال جاری به بهره برداری رسیده بود که در ادامه ساماندهی مجموعه مقبره الشعرا اقدام به ساماندهی صفه جنوبی می شود.

وی در پایان گفت: ساماندهی و اتمام پروژه مقبره الشعرا در راستای اهمیت بخشیدن به تاریخ و فرهنگ شهر تبریز اجرایی خواهد شد.

مقبره الشعرا نماد فرهنگ و هنر آذربایجان است. مجموعه‌ای که هویت تاریخی شهر را به یدک می کشد و همواره فرش قرمزش، زیر پای گردشگران ایرانی و خارجی گسترده است، مکانی که ۴۰۰ شاعر و ادیب ایرانی از جمله استاد محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار، اسدی طوسی، قطران تبریزی، خاقانی شروانی و همام تبریزی در این مکان آرام گرفته‌اند.