عیادت مسئولان آذربایجان شرقی از استاد کریمی مراغه‌ای
عیادت مسئولان آذربایجان شرقی از استاد کریمی مراغه‌ای
در پی بستری شدن استاد کریمی مراغه‌ای در یکی از بیمارستان‌های تبریز، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و استاندار با حضور در بیمارستان از این استاد پیشکسوت عیادت کردند.

به گزارش عصرتبریز، در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم و آقای عابدین خرّم با آرزوی بهبودی، صحت و عافیت کامل برای این شاعر، وی را یکی از مفاخر فرهنگی آذربایجان و قطب‌های شعر و ادبیات کشور دانستند که تاریخ فرهنگ و هنر ایران زمین همواره به وجود شریف این استاد می‌بالد.

آنها با اشاره به تاریخ درخشان آذربایجان و بزرگان صاحب سبک این دیار خاطر نشان کردند: سرودن شعر‌هایی با محتوای دینی و ارزشی و خصوصا مدح اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام از مختصات بارز اشعار استاد کریمی است که غنای خاصی را به شعر و ادبیات معاصر بخشیده است.

استاد کریمی در طول عمر ۹۲ ساله خود بیشترین شعر اجتماعی، طنز، مداحی و مرثیه کشور را سروده است و از این شاعر بلند آوازه آذربایجانی ۳۵۰ هزار بیت شعر در قالب ۵۵ جلد کتاب منتشر شده است.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به پاس سرودن بیشترین شعر آیینی گواهینامه هنری درجه یک شعر آیینی کشور به استاد کریمی اعطا کرده است.

اشعار اجتماعی و طنز استاد کریمی در قالب ۲۵ جلد کتاب با نام رنگارنگ چاپ و منتشر شده است.