جابجایی ۵۸ هزار زائر اربعین توسط ناوگان اتوبوسی راهداری آذربایجان‌شرقی
جابجایی ۵۸ هزار زائر اربعین توسط ناوگان اتوبوسی راهداری آذربایجان‌شرقی
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری استان ۵۸ هزار و ۳۰۰ زائر اربعین حسینی را جابجا کرد.

به گزارش عصرتبریز، اروجعلی علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری استان با استفاده از تمامی توان خود از زمان آغاز طرح ویژه از ۲۷ مرداد ماه سالجاری تا ۱۸ شهریور، تعداد ۲۷ هزار زائر را با ۸۰۰ سرویس اتوبوسی به مرزهای منتهی به کربلا اعزام کرده و تعداد ۳۱ هزار و ۳۰۰ زائر را با ۸۸۱ دستگاه اتوبوس هنگام بازگشت زائران به استان منتقل نموده است.

وی افزود: با توجه به اینکه شهرداری تبریز تعدادی از زائران را به مرز تمرچین منتقل نموده و این زائرین از این طریق راهی عتبات عالیات عراق شده بودند و این دسته از زوار هنگام بازگشت از مرز مهران وارد کشور شده بودند تعداد زائران و سرویس‌های برگشتی به استان افزایش داشته است.

علیزاده گفت: دراین مدت اکیپی از همکاران این اداره کل به سرپرستی معاون حمل و نقل اداره کل در پایانه مرزی مهران برای تسهیل روند خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی مستقر شدند و همچنین در روزهای پیک بازگشت زائرین به کشور نیز دو اکیپ دیگر از همکاران اداره کل به مرز مهران اعزام گردیدند.

وی افزود: همچنین به منظور کمک به روند جابجایی زائران حسینی، ۲۱ دستگاه ماشین‌آلات اداره کل شامل۱۰ دستگاه خودرو سبک و ۱۱ دستگاه خودرو سنگین در زمان اجرای طرح جابجایی زائران اربعین حسینی در مرز مهران مستقر شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: اجرای این طرح با حضور جهادی رانندگان حمل و نقل عمومی استان، مدیران عامل و دست‌اندرکاران شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل عمومی، همکاران اداره کل راهداری و حمل جاده‌ای استان و دستگاه‌های عضو کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین آذربایجان‌شرقی به سرانجام رسید که برگ زرینی در کارنامه حمل و نقل جاده‌ای استان می‌باشد.