اختصاص بیش از ۲۳ هزار صندلی برای جابجایی زائران امام رضا(ع)
اختصاص بیش از ۲۳ هزار صندلی برای جابجایی زائران امام رضا(ع)
مدیرکل راه‌آهن منطقه آذربایجان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، ۲۳ هزار و ۵۰۰ صندلی قطار فوق‌العاده برای تسهیل در جابجایی زائران این استان از تبریز به مشهد مقدس از ۱۶ تا ۳۱ شهریور اختصاص یافت.

به گزارش عصرتبریز، محمدرضا قربانی روز دوشنبه با بیان اینکه این اقدام به مناسبت ایام صفر به خصوص ۲۸ صفر انجام شده است، افزود: اداره کل راه‌آهن منطقه آذربایجان امسال نیز همانند سال‌های گذشته اقدام به برقراری قطارهای فوق‌العاده کرده و به طور متوسط تعداد ۲ رام قطار به صورت روزانه در مسیر تبریز به مشهد و بالعکس برای این ایام برنامه‌ریزی کرده است.

وی اظهار کرد: تمهیدات لازم برای ارایه خدمات به مسافران و زائران در نظر گرفته شده و از تمام ظرفیت‌های این اداره کل برای خدمات‌رسانی بهتر و مطلوب‌تر به زائران بارگاه رضوی استفاده می‌شود.

مدیرکل راه‌آهن منطقه آذربایجان با تاکید بر اینکه افزایش سطح کیفی و رضایت‌مندی زائران در طول مسیر در دستور کار است، گفت: سامان‌دهی و نظافت واگن‌های مسافری و ایستگاه‌ها، نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی در طول مسیر انجام‌ شده است.

قربانی، با بیان اینکه تلاش می شود علاوه بر افزایش رضایت‌مندی، زمینه افزایش جذب و ماندگاری مسافر ریلی فراهم شود، ادامه داد: ۱۰۰ درصد ظرفیت ایجاد شده برای این ایام در اختیار مردم و هیات‌های مذهبی استان های آذربایجان‌شرقی و غربی قرار گرفته است.