بارش‌های رگباری آذربایجان‌ شرقی را فرا می‌گیرد
بارش‌های رگباری آذربایجان‌ شرقی را فرا می‌گیرد
رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با ادامه شرایط ناپایدار جوی، فعالیت سامانه بارشی از روز دوشنبه در این استان تشدید می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، «محمد امیدفر»، روز یکشنبه افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی فعالیت این سامانه در نیمه شمالی و شرقی استان و منطقه ارسباران بیشتر بوده و موجب بارش باران گاهی به صورت رگبار همراه با غرش آذرخش می شود.

وی با بیان اینکه این وضعیت تا عصر سه شنبه در استان تداوم می یابد، اظهار کرد: با تقویت سامانه بارشی و تشدید بارش های رگباری، آبگرفتگی معابر، بارش تگرگ در نواحی مستعد و طغیان رودخانه های فصلی و مسیل ها دور از انتظار نیست.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در این مدت با توجه به وزش باد به نسبت شدید، احتمال سقوط و یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و خسارت به سازه های سبک و شکستن سرشاخه های درختان وجود دارد بنابراین محکم کردن سازه های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و فرسوده ضروری است.

امیدفر، خواستار عدم اتراق در حریم رودخانه ها و مسیل ها، لایروبی مسیل ها و کانال های زهکشی، لغو سفرهای غیرضروری و فعالیت های کوه نوردی، انجام اقدامات پیشگیرانه در مورد مهار آبگرفتگی معابر و سیلاب های احتمالی شد.

فعالیت سامانه بارشی در آذربایجان شرقی تشدید می‌شود

وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته شهرهای سراب و ورزقان با دمای هفت درجه و جلفا با دمای ۲۰ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین شهرهای استان بودند و دمای تبریز در خنک ترین زمان به ۱۸ درجه سانتی گراد رسید.