اصحاب رسانه، رزمندگان حاضر در جنگ نامتعارف هستند
اصحاب رسانه، رزمندگان حاضر در جنگ نامتعارف هستند
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی گفت: اصحاب رسانه، باید با به نمایش گذاشتن دستاوردهای انقلاب اسلامی، در مقابل دشمن ایستادگی کنند.

به گزارش عصرتبریز، امیر دریادار دوم رضا عباسی صبح روز دوشنبه در نشست خبری برنامه‌های بزرگداشت چهل و سومین سالگرد دفاع مقدس، در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه در بحث جنگ ترکیبی، موضوعی که بسیار مهم است متعارف یا نامتعارف بودن آن است، گفت: جنگ نامتعارف برخلاف جنگ متعارف شناخته شده نیست و عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را در برمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه در جنگ ترکیبی، بحث جنگ نامتعارف بسیار حائز اهمیت است گفت: در این جنگ، بجای رزمندگان، اصحاب رسانه هستند که باید با به نمایش گذاشتن دستاوردهای انقلاب اسلامی، در مقابل دشمن ایستادگی کنند.

عباسی ادامه داد: اصحاب رسانه می‌توانند در جنگ نامتعارف، همانند رزمندگان حاضر در خاکریز از اقدامات شبهه برانگیز دشمنان جلوگیری کنند تا این شبهه تبدیل به بدگمانی و تردید نشده و در آینده باعث ایجاد گسستگی نشود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی شعار امسال هفته دفاع مقدس را “ما متحد هستیم” عنوان کرد و ادامه داد: این شعار یعنی همه ما در مقابل آرمان‌های امام (ره)، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دولت متحد هستیم تا بتوانیم از این آرمان‌ها دفاع کنیم.

وی از جمله مراسماتی که برای سال جاری پیش بینی شده است را مراسم جهاد مقاومت بیان کرد که از دیروز تا به امروز ادامه‌دار بوده است.

عباسی نسل‌های امروزی را پرچم دار نسل‌های گذشته دانست و اظهار کرد: متاسفانه تمام تمرکز ما در سال‌های گذشته بر روی رزمندگان، خانواده های شهدا و پیشکسوتان بوده و از نسل امروزی غافل شده‌ایم.

او ادامه داد: مراسمات هفته دفاع مقدس سال جاری بیشتر به سمت بانوان، یعنی؛ همسران شهدا، همسران رزمندگان، خانواده شهدا و مادران و زنانی که در دفاع مقدس مشارکت کردند و همچنین تمام زنان امروزی که در این حوزه فعالیت می‌کنند گرایش پیدا می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه حوزه دفاع مقدس ستادی تحت عنوان ریاست استاندار آذربایجان‌شرقی دارد گفت: درخصوص هفته دفاع مقدس سال جاری، بیش از دو هزار برنامه در سراسر استان برنامه‌ریزی شده است که مسئولیت این برنامه‌ها برای شهرستان‌ها، بر عهده فرماندار و فرماندهان سپاه و برای بخشداری‌ها بر عهده بخشدار و فرمانده سپاه است.

عباسی از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای هفته دفاع مقدس چنین عنوان کرد:

+ روز سه‌شنبه، ۲۸ شهریور، راس ساعت ۹ در سالن کوثر: دیدار فرماندهان نیروهای مسلح مستقر در استان، نهاد ها و سازمان ها با نمایندگی ولی فقیه در استان

+ روز چهارشنبه، ۲۹ شهریور، راس ساعت ۷:۴۵ در مصلی امام خمینی (ره): ارتباط تصویری با نزدیک به هزار و ۲۰۰ رزمنده دوران دفاع مقدس اعم از؛ خانواده شهدا، رزمندگان و پیشکسوتان که بیشتر به سمت زنان امروزی و زنان نسل گذشته گرایش پیدا خواهد کرد.

+ روز چهارشنبه، ۲۹ شهریور، راس ساعت ۹ در مصلی امام خمینی: ارتباط تصویری با فرمانده کل قوا در سراسر کشور

+ رونمایی از ۱۰ کتاب حوزه دفاع مقدس

+ کیفیت سازی عکس های بی کیفیت گذشته با هوش مصنوعی توسط دو دانشجو

+ رونمایی از اولین شهرک بازی های رایانه ای ویژه کودکان برای اولین بار در سراسر کشور

+ روز جمعه، ۳۱ شهریور، راس ساعت ۷:۳۰ : رژه نیروهای مسلح مستقر در استان به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

+ روز جمعه، ۳۱ شهریور، راس ساعت ۱۷ در ائل گلی : رونمایی و افتتاح نمایشگاه دستاورد های دفاع مقدس با مشارکت شهرداری منطقه دو

+ روز جمعه، ۳۱ شهریور،راس ساعت ۱۸ در پارک شمیم پایداری: بازسازی عملیات بیت المقدس

+ روز یکشنبه، سوم مهر: به صدا در آمدن زنگ مقاومت در مدارس

+ روز سه شنبه ۵ مهر بعد از نماز مغرب و عشا با حضور نماینده ولایت فقیه در استان: وی با تاکید بر اینکه درطی سال جاری، چهار یادمان، آماده رونمایی است از خبرنگاران دعوت کرد تا در افتتاح یادمان مایان حضور داشته باشند، زیرا این یادمان یک یادمان مردم نهاد است.

+ روز سه شنبه، ۵ مهر، راس ساعت ۹: افتتاح یادمان شهدای تراکتور سازی

+ روز پنج شنبه، ۶ مهر، راس ساعت ۱۶:۳۰ در موزه دفاع مقدس: افتتاح حوزه های عمرانی و رونمایی از سه ابر سوژه مرتبط با محتوای موزه که کم نظیر در کشور است.

+ روز پنج شنبه، ۶ مهر، راس ساعت ۹: عطر افشانی مزار گلزار شهدا

+ روز جمعه، ۷ مهر، راس ساعت ۱۱: افتتاح یادمان شهدای ممغان

+روز جمعه، ۷ مهر، راس ساعت ۱۶ در پایگاه دوم شکاری: اکران فیلم خلبان شهید محققی

برای طرح عمرانی باغ موزه دفاع مقدس، ۱۴ میلیارد اعتبار اختصاص پیدا کرده است