ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در برنامه امسال کمیته امداد
ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در برنامه امسال کمیته امداد
رئیس کمیته امداد امام خمینی در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در برنامه امسال این نهاد قرار دارد.

به گزارش عصرتبریز، مرتضی بختیاری امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اعلام این خبر و با اشاره به اشتغالزایی کمیته امداد برای ۴۲۰ هزار نفر در سال گذشته گفت: امسال ۳۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به کمیته امداد اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، امسال با اعطای تسهیلات اشتغال حدود یکصد هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد خودکفا و از پوشش این نهاد حمایتی خارج می‌شوند.

وی آذربایجان‌شرقی از استان‌های پیشرو در پرداخت تسهیلات اشتغال برای مددجویان خواند و افزود: میزان اصابت به هدف تسهیلات اشتغال کمیته امداد در کشور ۹۲ درصد است که این رقم در آذربایجان‌شرقی به بیش از ۹۴ درصد می‌رسد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی ادامه داد: سهم آذربایجان‌شرقی از تسهیلات اشتغال کمیته امداد امسال یکهزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۲۱۷ میلیارد تومان از این رقم جذب شده و پرونده‌هایی به ارزش ۲۲۰ میلیارد تومان هم در بانک‌های عامل در جریان پرداخت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی هم طرح پرداخت وام برای ایجاد اشتغال برای مددجویان زیرپوشش کمیته امداد را از برنامه‌های موفق این نهاد دانست که موجب نجات مددجویان و بی نیازی آنان به کمک‌های مالی کمیته امداد می‌شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی هم در دیدار با رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور گفت: مدیریت استان، کمیته امداد را مجموعه‌ای مولد و نه صرفا حمایتی می‌داند که موجب کارآفرینی، توسعه و تثبیت اشتغال و اتکای مددجویان به خودشان شده است و می‌تواند الگویی برای دیگر دستگاه‌های اجرایی در زمینه اشتغالزایی باشد.