رتبه سوم استان آذربایجان شرقی از نظر خودکشی!
رتبه سوم استان آذربایجان شرقی از نظر خودکشی!

عصر تبریز: مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تبریز از نظر تکدی‌گری به عنوان یک شهر سبز شناخته می‌شود، گفت: تعداد گدایان در این شهر نزدیک به صفر است و موسسات خیریه مردمی برای جمع‌آوری متکدیان و پوشش آنان فعال هستند. به گزارش فارس، محسن ارشدزاده صبح امروز در همایش علمی کاربردی معاونان امور اجتماعی […]

Death pathway

عصر تبریز: مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تبریز از نظر تکدی‌گری به عنوان یک شهر سبز شناخته می‌شود، گفت: تعداد گدایان در این شهر نزدیک به صفر است و موسسات خیریه مردمی برای جمع‌آوری متکدیان و پوشش آنان فعال هستند.

به گزارش فارس، محسن ارشدزاده صبح امروز در همایش علمی کاربردی معاونان امور اجتماعی بهزیستی کشور، با اشاره به موقعیت آذربایجان‌شرقی در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی اظهار کرد: این استان با کشورهای خارجی هم مرز است که معایب و محاسنی را در پی دارد و رونق اقتصادی و اشتغال ایجاد می‌کند و توریسم درمانی در این استان رواج دارد.

وی ادامه داد: این هم مرزی از لحاظ تهدیدات اجتماعی یک آسیب شمرده می‌شوند و مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

آذربایجان‌شرقی به سمت سالمندی حرکت می‌کند

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تبریز حدود ۴۰۰ هزار حاشیه‌نشین دارد، بیان کرد: این تعداد یک آسیب جدی است و جمعیت استان نیز به سمت سالمندی است و رتبه خودکشی در استان نیز رتبه سوم کشوری است.

وی یادآور شد: حمایت از مهدکودک‌های محروم و آسیب دیده را انجام می‌دهیم و یک خانه دولتی شیر خوارگاه با ۵۵ کودک داریم و ۷۵ نفر دانشجو تا سطح دکترا را نیز زیرپوشش داریم.

آذربایجان‌شرقی از نظر کودکان خیابانی رتبه آخر را دارد

ارشدزاده با اشاره به عملکرد دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی گفت: اورژانس اجتماعی به غیر از تبریز در ۴ شهر استان فعال است و از نظر کودکان خیابانی نیز در کشور رتبه سی‌ام را داریم.

وی بیان کرد: از نظر اختلال جنسی در رتبه ۵ کشوری قرار داریم و یکی از شایع‌ترین است که بیشترین آسیب‌های اجتماعی مربوط به طلاق و اعتیاد است.

ارشدزاده با بیان اینکه شهر تبریز از نظر تکدی‌گری به عنوان یک شهر سبز شناخته می‌شود، افزود: تعداد متکدیان در این شهر نزدیک به صفر است و موسسات خیریه مردمی برای جمع‌آوری متکدیان و پوشش آنان فعال هستند.

وی با اشاره به برخی برنامه‌های استانی گفت: برای اجرای برنامه سند تدبیر توسعه در آذربایجان‌شرقی برنامه‌های متعددی را داریم که در همین زمینه دو برنامه با مشارکت خیران در حال اجرا است و در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد و ۷ پروژه نیز در شهرستان‌ها در حال اجراست و ارزش پروژه‌ها در حدود ۱۴ میلیارد تومان است.

ارشدزاده از سه برابر شدن درآمد اختصاصی استان در دو سال اخیر خبر داد و گفت: درآمد اختصاصی در سال ۹۲ از ۳۰۰ میلیون تومان بود که این رقم در سال ۹۳ به ۹۰۰ میلیون تومان رسیده است و تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل انجام شده است.

وی با بیان اینکه برند بهزیستی آذربایجان شرقی مبتنی بر اعتماد مردمی است، افزود: تعداد مراکز و موسسات غیردولتی استان به طور کلی ۱۴۵۰ موسسه است.