اجرای طرح پالایش کتاب‌ در کتابخانه‌های مساجد آذربایجان‌شرقی
اجرای طرح پالایش کتاب‌ در کتابخانه‌های مساجد آذربایجان‌شرقی
مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان‌شرقی از اجرای طرح پالایش کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های مساجد استان خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، «مرتضی شفیعی» کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان‌شرقی در جریان سفر به شبستر با همراهی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با حضور در کانون فرهنگی هنری کوثر مسجد جامع این شهرستان از کتابخانه این کانون بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌‌های این مرکز قرار گرفت.

وی با بیان این‌که ۷۳ کانون فرهنگی هنری در مساجد شهرستان شبستر فعال است که از این تعداد ۳۲ کانون دارای کتابخانه مسجدی هستند، خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های ارزشمند موجود در عرصه‌های فرهنگی، قرآنی و هنری در مساجد شهرستان شبستر؛ باید با فعال‌تر شدن کتابخانه‌های مسجدی بروز و ظهور بیشتری داشته باشد.

شفیعی افزایش تعداد کانون‌ها و کتابخانه‌های مسجدی در این شهرستان را مورد تأکید قرار داد و افزود: تعداد کانون‌های فرهنگی هنری این شهرستان نسبت به تعداد مساجد شبستر بسیار کم است، از این رو توسعه کانون‌های مسجدی در این منطقه نیازمند همت مضاعف متولیان شهرستان است.

مدیر ستاد فهما آذربایجان‌شرقی افزود: فعالیت کتابخانه های مسجدی در جوار کانون‌های فرهنگی هنری یکی از مهمترین عوامل جذب کودکان و نوجوانان به مساجد بوده و خوشبختانه با تلاش‌های انجام یافته درحال حاضر بیش از۶۰۰ کتابخانه کانونی و مسجدی در سطح استان فعالیت دارد.

وی از اجرای طرح پالایش کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های مساجد استان خبر داد و گفت: در قالب این طرح تمامی کتب فرسوده، رده خارج و بدون استفاده کتابخانه های کانون‌های مساجد استان؛ با کتب جدید و به‌روز جایگزین می‌شوند و در این زمینه هیچ محدودیتی در پالایش کتب وجود ندارد.

گفتنی است، قرار است کنابخانه کانون فرهنگی هنری کوثر مسجد جامع شهرستان شبستر بعد از رکود چند ساله همزمان با سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) فعالیت های خود را بار دیگر آغاز کند.