آغاز به کار جشنواره تولیدات فضای مجازی کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان‌شرقی
آغاز به کار جشنواره تولیدات فضای مجازی کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان‌شرقی
طی مراسمی جشنواره تولیدات فضای مجازی کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان‌شرقی آغاز به کار کرد.

به گزارش عصرتبریز، دبیر جشنواره در آیین آغاز به کار آن اظهار کرد: جشنواره تولیدات فضای مجازی یکی از برنامه‌های مهم کنگره ده هزار شهید استان است، که با همت و برنامه ‌ریزی مناسب سپاه عاشورا، توانستیم در این مدت کوتاه هم‌زمان با برگزاری کنگره این جشنواره را هم برپا کنیم تا به زمان دیگری موکول نشود.

فرزاد نریمان‌زاده خاطرنشان کرد: وقتی اثری با نام شهدا، شهادت و ایثار مزین می‌شود یا کاری به نام آن‌ها انجام می‌گیرد، شهدا در این راه کمک‌ حال ما هستند.

وی اظهار کرد: تصمیم داریم جشنواره تولیدات فضای مجازی را سالانه در تبریز برگزار کرده و به یک برند معروف تبدیل کنیم، مانند جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان و جشنواره انیمیشن در همدان.

وی از تمام مسئولان ذی ربط درخواست حمایت معنوی کرد و گفت: این نوع جشنواره‌ها محفلی برای کسانی است که حمایت معنوی نمی‌شوند.

نریمان‌زاده گفت: جشنواره تولیدات فضای مجازی در ۱۰ بخشهای پوستر، عکس حرفه‌ای و موبایلی، در حوزه چند رسانی‌ای فیلم و کلیپ، موشن گرافی، پویانمایی، اینفو گرافی، پادکست و نرم‌افزار موبایلی، تولیدات متنی ویژه فضای مجازی که شامل استوری، کپشن، توییت، پست و هر متنی که در فضای مجازی منتشر شده و منحصر به نویسنده است، می‌شود.

وی به موضوعات جشنواره که عبارت‌اند از فرهنگ ایثار و شهادت، خانواده معظم شهدا، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم، امنیت و سلامت اشاره کرد.

وی خبر داد: متن فراخوان جشنواره بعد از برنامه افتتاحیه در کانال‌های اطلاع‌رسانی و سایت کنگره به آدرس https://ashuraiyan.com بارگزاری خواهد شد.

دبیر جشنواره تولیدات فضای مجازی با اشاره به اینکه مقررات و شرایط کلی ارسال آثار در سایت موجود است، عنوان کرد: مهمترین شرایط شرکت در این جشنواره از قبیل اینکه شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است، و هر شخص می‌تواند سه اثر به جشنواره ارسال کند.

وی به زمان‌بندی جشواره اشاره کرد و گفت: آخرین مهلت ارسال آثار ۳۰ آبان ۱۴۰۲ است و ۵ آذر بخش داوری آثار و ۱۰ آذر اختتامیه و اعلام نتایج جشنواره خواهد بود.

وی اضافه کرد: جوایز در هر بخش به ترتیب، نفر اول ۷ میلیون تومان، نفر دوم ۵ میلیون تومان و نفر سوم ۳ میلیون تومان، به همراه تندیس و لوح تقدیر دریافت خواهند کرد.

در خاتمه این مراسم با همراهی مهمانانی همچون غلامرضا سیفی معاون فرهنگی سپاه عاشورا از پوستر جشنواره تولیدات فضای مجازی کنگره ملی ۱۰ هزار شهید رونمایی شد.