تسنیم: دستگیری ۲ تن از فرزندان معاون اول قوه قضائیه
تسنیم: دستگیری ۲ تن از فرزندان معاون اول قوه قضائیه
دو فرزند معاون اول قوه قضائیه در جریان رسیدگی به یک پرونده پولشویی و قاچاق دستگیر شدند.

به گزارش عصرتبریز به نقل از تسنیم، اخیراً مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود بازداشت ۲ تن از فرزندان یکی از مقامات قوه قضائیه را تایید کرد. خبری که هم اطلاع‌رسانی درباره آن و هم اصل اقدام نشان از برخورد بدون مجامله و تعارف قوه با اقدامات خلاف قانون نزدیکان مقامات داشت.

اخبار رسیده به تسنیم درباره جزییات این مساله حاکی است که این دو فرد بازداشت شده، فرزندان حجت‌الاسلام مصدقی معاون اول قوه قضائیه هستند.

ماجرا از این قرار است که از حدود ۸ ماه پیش پرونده فردی به نام «ر» به اتهام پولشویی، قاچاق و برخی تخلفات دیگر در دستور کار قوه قضائیه قراره می‌گیرد.

اژه‌ای این پرونده را به دلیل برخی موارد آن به حفاظت قوه قضائیه و اطلاعات سپاه ارجاع می‌دهد و تاکید می‌کند که بدون هیچ ملاحظه‌ای همه‌ی موارد بررسی شود.

در این بررسی‌ها مشخص می‌شود که فردی به نام «ح» که سال‌ها پیش به عنوان قاضی سابق قوه قضائیه کنار گذاشته شده بود، شبکه‌ای را تشکیل داده بود و به واسطه برخی ارتباطاتش توانسته بود به «ر» در تخلفاتش کمک کند.

با پیگیری ضابطان قوه قضاییه «ح» نیز بازداشت و در این حین مشخص می‌شود که ۲ تن از فرزندان معاون اول قوه قضائیه نیز در این شبکه حضور داشته‌اند.