نان رایگان در تبریز عرضه می‌شود
نان رایگان در تبریز عرضه می‌شود

عصر تبریز: قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با انجمن صنفی تولید کنندگان آرد، نان رایگان در همایش نان از سفره تا مزرعه پخت و عرضه می‌شود.‌ به گزارش تسنیم، غلامعلی راستی بعد از ظهر  امروز در جلسه هماهنگی اولین همایش نان ، نانوا، نانوایی با اشاره […]

۱۳۹۴۰۳۲۳۱۳۵۵۳۷۴۳۵۴۸۱۶۰۳

عصر تبریز: قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با انجمن صنفی تولید کنندگان آرد، نان رایگان در همایش نان از سفره تا مزرعه پخت و عرضه می‌شود.‌

به گزارش تسنیم، غلامعلی راستی بعد از ظهر  امروز در جلسه هماهنگی اولین همایش نان ، نانوا، نانوایی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه برنامه‌های این همایش بر ضرورت اقدامات فرهنگی برای همراهی مردم در مصرف بهینه نان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در برگزاری همایش نان ، نانوا، نانوایی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریزه همکاری خوبی دارد، گفت: نمایشگاه بین‌المللی تبریز توجه داشته باشد که دستگاه‌های اجرایی بودجه چندانی برای هزینه کرد و اجاره غرفه در این همایش نخواهند داشت و با برنامه‌های جنبی باید به درآمدزایی در این همایش پرداخت.

قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: کارخانجات آرد آذربایجان شرقی متحول شده  و پخت نان نیز با گذشته تفاوت بسیاری دارد اما مردم باید با حقوق خود در زمینه دریافت نان سالم آشنا شوند.

وی افزود: کیفیت آرد تولیدی در استان قابل مقایسه با گذشته نیست و در همایش نان از سفره تا مزرعه می‌توان از دستگاه‌های قدیمی کارخانه جات تولیدی آرد به عنوان موزه ای استفاده کرد و در اختیارمردم گذاشت.

قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با انجمن صنفی تولید کنندگان آرد، نان رایگان درهمایش نان از سفره تا مزرعه پخت و  عرضه می‌شود.

راستی خاطرنشان کرد: در راستای مباحث تبلیغی توزیع رایگان نان صورت می گیرد و تبلیغ در زمینه محصولات نانی امری ضروری است تا مردم با کیفیت نانهای مختلف آشنا شوند.

صادقی ، معاون خبر صدا و سیمای آذربایجان شرقی نیز در این نشست هماهنگی با اشاره به تولید گزارش‌های خبری و پیش خبری گفت: علاوه بر برنامه‌های خبری معاونت‌های دیگر صدا و سیما نیز برنامه های تولیدی را در دستور کار خود دارند.

وی افزود: باید برندهای برتر نان استان مانند نان اسکو، فطیر بستان‌آباد و نان‌های دیگر نیز به مردم معرفی شده و زمینه تولید نان‌های برتر در دیگر شهرها فراهم شود.

معاون خبر صدا و سیما با اشاره به اهمیت انعکاس طرح‌های تحقیقاتی دانشگاهی درزمینه نان عنوان کرد: در حال حاضر برخی طرح‌های دانشگاهی درتبریز در زمینه نان انجام می‌شود که انعکاس این طرح‌ها به جامعه موثر و مفید خواهد بود.

صادقی گفت: در زمان برگزاری همایش و قبل از آن نیز برنامه های پیش خبر و نیز تولید اخبار و انعکاس گزارشات صورت می‌گیرد.