افزایش سه برابری حجم ذخیره ای محلول پاشی
افزایش سه برابری حجم ذخیره ای محلول پاشی
شهردار منطقه ۳ تبریز گفت:ما در روش محلول پاشی از ظرفیت نخبگان  و پشتیبانی علمی دانشگاه تبریز استفاده کرده ایم.

به گزارش عصرتبریز، علی قاسمی در حاشیه تور رسانه ای بازدید از ماشین‌آلات و امکانات زمستانی افزود: یکی از گام هایی که شهرداری تبریز برای رفع مشکلات محیط زیستی برداشته است جایگزینی سیستم محلول پاشی به جای نمک پاشی است.

وی ادامه داد: ما در روش محلول پاشی از ظرفیت نخبگان بومی و  پشتیبانی علمی دانشگاه تبریز استفاده کرده ایم.

شهردار منطقه ۳ تبریز با اشاره به عارضه های بلند مدت نمک پاشی تصریح کرد:در بحث نمک پاشی علاوه بر مشکلات ظاهری، به آسفالت و خودرو ها آسیب وارد میشود ،همچنین نمک ها وارد آب های زیر زمینی شده و خاک را  نیز آلوده به نمک می کند و میتوانند عارضه های چند صد ساله ایجاد نمایند.

علی قاسمی افزود: شهرداری حجم ذخیره ای محلول منطقه را نسبت به سال گذشته از ۱۵۰ هزار لیتر  به ۵۰۰ هزار لیتر افزایش داده است. همچنین ما با بهره گیری از ۶ دستگاه برف روب و ۳ گریدر آمادگی لازم برای تسهیل تردد در معابر را داریم.

علی قاسمی در پایان اذعان کرد: از شهروندان تقاضا داریم در زمان بارش برف از پارک حاشیه ای خودداری کنند تا نیروهای خدمات شهری به بهترین شکل وظایف خود را انجام دهند.

یوسف قوام جانشین معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار تبریز نیز گفت:  با دستور شهردار تبریز از سال گذشته محلول پاشی جایگزین استفاده از نمک در معابر با بهره مندی از ظرفیت نخبگان  و پشتیبانی علمی یکی از اساتید دانشگاه تبریز شده است.

وی بیان اینکه اولین طرح محلول پاشی کشور در تبریز اجرا شده است، اذعان کرد: محلول پاشی علاوه بر کاهش خطرات محیط زیستی، تاثیر قابل توجهی در کاهش هزینه های مالی نیز داشته است.

جانشین معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار تبریز با اشاره به دریافت مجوز این محلول از سازمان محیط زیست تصریح کرد: پس از اجرای عملیات محلول پاشی کارشناسان سازمان محیط زیست
اقدام به آزمایشات مختلف کرده و نظرخود را بر تاثیر این محلول در کاهش آلودگی هوا نسبت به جامد پاشی اعلام کردند.

یوسف قوام با بیان اینکه مانور عملیات آمادگی تجهیزات زمستانی شهرداری از فردا آغاز می شود، گفت:  امسال  شهرداری تبریز با ۱۰ دستگاه گریدر و ۵۰ دستگاه برف روب و ۲۵۰ تانکر محلول پاش آمادگی لازم برای تسهیل تردد را دارد.

وی در پایان با اشاره به ذخیره دو میلیون و ۵۰۰ هزار لیتری محلول یخ زدایی  افزود:کلیه مناطق شهری دستگاه محلول ساز دارند که هشت دستگاه تکمیل شده و همچنین دو دستگاه  به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.