بارش برف و باران در آذربایجان‌شرقی
بارش برف و باران در آذربایجان‌شرقی
رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با ورود سامانه بارشی از اواخر امروز (چهارشنبه)، بارش باران و برف این استان را فرا می‌گیرد.

به گزارش عصرتبریز، «محمد امیدفر» با بیان اینکه فعالیت متناوب این سامانه تا اواخر روز دوشنبه هفته آینده ادامه می‌یابد، افزود: بررسی نقشه های همدیدی و آخرین تصاویر ماهواره‌ای، فعالیت این سامانه بارشی در ارتفاعات و مناطق سردسیر استان به صورت برف و تگرگ بوده و در مناطق گرمسیر به صورت باران است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت این سامانه همچنین موجب وزش باد گاهی به نسبت شدید، غرش آذرخش و بروز مه می‌شود، اظهار کرد: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، برخورد آذرخش، کولاک برف در مناطق کوهستانی و برفگیر، یخبندان، لغزندگی و مه گرفتگی جاده‌ها و سقوط بهمن وجود دارد.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی، خواستار احتیاط در ترددهای جاده‌ای و مناطق کوهستانی، صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی، همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی و لباس گرم، اطمینان از سلامت فنی خودرو، آمادگی جهت نمک‌پاشی و برف‌روبی به ویژه در جاده‌های کوهستانی و لغو سفرهای غیرضروری و فعالیت‌های کوهنوردی شد.

امیدفر، ادامه داد: با توجه به احتمال سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه‌های سبک در اثر بروز تندبادهای لحظه‌ای، محکم کردن سازه‌های سبک و عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده ضروری است.