بخش تولید نباید به خاطر تسهیلات بانکی دچار مشکل شود
بخش تولید نباید به خاطر تسهیلات بانکی دچار مشکل شود
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اهتمام جدی بانک‌های استان نسبت به پرداخت تسهیلات بخش تولید و عدم تاخیر در این زمینه، گفت: در سال جهش تولید نباید بخش تولید را به خاطر تاخیر در پرداخت تسهیلات دچار مشکل کنیم.

به گزارش عصرتبریز،مالک رحمتی در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان، افزود: برخی اوقات پرداخت تسهیلات توسط بانک ها نوشدارو بعد از مرگ سهراب است، چرا که فصل کاری در استان حداکثر تا آخر آبان است.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: ۲ تا ۳ ماه آینده از نظر اعطای تسهیلات بانکی برای فعالیت های ساخت و ساز در حوزه تولید و صنعت، حیاتی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی نیز بر پرداخت تسهیلات مصوب سفر استانی رئیس جمهور تاکید کرد و گفت: مدیریت استان خود را معطل مدیران بانک هایی که در جذب منابع کوتاهی کرده و عملکرد قابل قبولی ندارند، نخواهد کرد.

محمد کلامی افزود: وام های مصوب سفر رئیس جمهور مخصوصا تسهیلاتی که در دور دوم به تصویب رسیده است از اهمیت بالایی برای ما برخوردار است و بانک های استان باید نسبت به پرداخت آنها اقدام کنند.

وی به لزوم پرداخت وام های تکلیفی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: اقتصاد آذربایجان شرقی به لحاظ گستردگی فعالیت بخش خصوصی، قابل مقایسه با استان های دیگر نیست و پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ باید با اولویت انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در حوزه تسهیلات پارک علم و فناوری برخی بانک ها علی رغم تعهدات خود، هیچ پرداختی نداشته اند، گفت: ما در مدیریت استان جوابگوی بخش خصوصی هستیم و قرار نیست ضعف برخی مدیران را نادیده بگیریم؛ بخش خصوصی را باید دریابید و تسهیل گر آنها باشید.