اتفاقات خوب در بخش تولید نیازمند تعامل و هم‌افزایی همه بخش‌های استان است
اتفاقات خوب در بخش تولید نیازمند تعامل و هم‌افزایی همه بخش‌های استان است
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره تدوین برنامه جهش تولید در استان، گفت: همه انتظار دارند امسال اتفاق خوبی در بخش تولید بیفتد که لازمه آن تعامل و هم‌افزایی همه بخش‌هاست.

به گزارش عصرتبریز، مالک رحمتی در آئین تکریم و معارفه مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، افزود: این استان با ۸ میلیارد تن ذخایر معدنی قطعی و ۵۲ نوع ماده معدنی جایگاه اول کشور را دارد و شاخص‌ترین آنها صنعت مس است که همچون نگینی در آذربایجان می درخشد.


رحمتی ادامه داد: در بخش صنعت و تولید هم آذربایجان شرقی استان بااستعدادی است که باید با استفاده از خرد جمعی، به توسعه و پیشرفت در این زمینه دست یابیم.

وی افزود: بیش از ۹۰ درصد اقتصاد و سرمایه‌گذاری آذربایجان شرقی در دست بخش خصوصی است که این ظرفیت هم به نوبه خود یک فرصت بزرگ است.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: در سالی که همه انتظار دارند در بخش تولید اتفاق خوبی بیفتد باید با تعامل و هم‌افزایی در کنار سازمان کمک کنند تا این راه مهم با همان سرعت ادامه یابد.

وی گفت: آذربایجان شرقی اولین استانی است که برنامه جهش تولید با کمک بخش خصوصی در آن تدوین شده و ضروری است همه سازمان‌ها با تعامل و هم‌افزایی برای پیشبرد این مسیر فعالیت کنند.

رحمتی خاطرنشان کرد: بخش خصوصی منتظر ما و بخشنامه‌ها نمی‌ماند و راه خود را می‌رود و باید بدانیم که پا به پای بخش خصوصی حرکت کردن هنر است.

وی با بیان اینکه از وزیر صمت به دلیل اعتماد به یکی از فرزندان آذربایجان تشکر می‌کنم، گفت: از زحمات آقای عظمایی هم در مدت مسئولیت تشکر می‌کنم و امیدوارم مدیرکل جدید از همین لحظه کار خود را با قوت آغاز و عقب‌ماندگی‌ها را جبران کند و با اراده، همت و کار شبانه‌روزی کارها را پیش ببرد تا شاهد تحول در عملکردها باشیم.

در این آئین از خدمات و تلاش‌های محمدجعفر عظمایی، مدیرکل پیشین صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی قدردانی و عبدالحمید سرتیپی به عنوان جایگزین وی معرفی شد.