ویکی لیکس: روسیه آماده دفاع از ایران در مقابل حملات اسراییل بود+ سند
ویکی لیکس: روسیه آماده دفاع از ایران در مقابل حملات اسراییل بود+ سند

عصر تبریز: یکی از اسناد منتشر شده در سایت ویکی لیکس حاکی از آن است که روسیه در صورت حمله آمریکا و اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران، مصمم به ابراز واکنش نظامی به این حمله بود. در گزارش سازمان اطلاعات عربستان سعودی که در ماه ژانویه سال ۲۰۱۲ به دفتر پادشاهی و وزارت دفاع […]

CYMERA_۲۰۱۵۰۶۲۸_۰۹۳۵۱۶

عصر تبریز: یکی از اسناد منتشر شده در سایت ویکی لیکس حاکی از آن است که روسیه در صورت حمله آمریکا و اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران، مصمم به ابراز واکنش نظامی به این حمله بود.

در گزارش سازمان اطلاعات عربستان سعودی که در ماه ژانویه سال ۲۰۱۲ به دفتر پادشاهی و وزارت دفاع این کشور ارائه شد، گفته می شود ” پس از آن که مسکو از تمایل اسراییل برای وارد آوردن ضربه به تاسیسات هسته ای ایران با خبر شده و قرار بود این حملات با حمایت آمریکا انجام شود، موقعیت نیروهای مسلح روسیه در قفقاز و بعضی دیگر از مناطق این کشور تغییر پیدا کرده و جابجایی و انتقال آنها ثبت شد”.

در این سند از جمله در باره ارسال تجهیزات اضافی به پایگاه نیروهای روسی در ارمنستان و جابجایی سامانه های موشکی ضد کشتی روسیه گزارش شده و همچنین بر تغییر موقعیت نیروهای روسی در مرز با ترکیه تاکید شده است.