موردی از وبا در آذربایجان‌شرقی گزارش نشده است
موردی از وبا در آذربایجان‌شرقی گزارش نشده است

عصر تبریز: رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی گفت: خوشبختانه تا امروز موردی از ابتلا به وبا در استان گزارش نشده است. مهدی محمدزاده امروز در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه نمونه‌گیری از موارد اسهالی مراجعه کننده به مراکز بهداشتی درمانی در سال ۹۳ نسبت به سال قبل ۱۰ […]

عصر تبریز: رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی گفت: خوشبختانه تا امروز موردی از ابتلا به وبا در استان گزارش نشده است.

مهدی محمدزاده امروز در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه نمونه‌گیری از موارد اسهالی مراجعه کننده به مراکز بهداشتی درمانی در سال ۹۳ نسبت به سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: با این وجود خوشبختانه تا امروز موردی از ابتلا به وبا را در استان شاهد نبوده‌ایم.

وی گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و افزایش ترددهای مرزی به خصوص مرزهای جنوبی و شرقی کشور هر ساله شاهد بیماری‌های اسهالی در این فصل می‌باشیم به نحوی که جدیدا در استان خوزستان شاهد ۴۱ مورد اسهال آبکی شدید و مشکوک به وبا و یک مورد فوتی وجود داشته که نمونه‌ها برای بررسی و تایید احتمال بیماری وبا به مرکز مدیریت‌ بیماری‌های وزارت بهداشت ارسال شده است.