افزایش ۸ درصدی بینندگان شبکه سهند در بهار ۹۴
افزایش ۸ درصدی بینندگان شبکه سهند در بهار ۹۴

عصر تبریز: بر اساس یافته های نظرسنجی از مردم تبریز که توسط واحد پژوهش صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی صورت گرفت میزان بینندگان برنامه های شبکه سهند در بهار ۹۴ در مقایسه با فصل مشابه در سال قبل ۸ درصد افزایش یافته است. به گزارش عصر تبریز به نقل از روابط عمومی صدا و […]

عصر تبریز: بر اساس یافته های نظرسنجی از مردم تبریز که توسط واحد پژوهش صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی صورت گرفت میزان بینندگان برنامه های شبکه سهند در بهار ۹۴ در مقایسه با فصل مشابه در سال قبل ۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش عصر تبریز به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، تغییر شاخص اندازه گیری و افزایش دقت در سنجش میزان بیننده، دوبله و پخش سریالهای ایرانی فاخر به زبان آذری ، تقویت برنامه های مخاطب پسند و سرگرم کننده شبکه ، پوشش مناسب سفر ریاست محترم جمهوری و مسائل مربوط به تیم فوتبال تراکتور سازی به عنوان مهمترین عوامل افزایش میزان بینندگان شبکه توسط واحد پژوهش عنوان شده اند.

پخش سریالهای دوبله شده به زبان محلی در شبکه سهند در سالهای اخیر باعث شده است تا از این طریق میزان ادراک پیام و تأثیرگذاری بر مخاطبان هدف افزایش یابد.

۶۶٫۷ درصد پاسخگویان نظرسنجی اخیر اظهار کرده اند که سریال هال ایرانی دوبله شده به زبان ترکی را تماشا می کنند. میزان بینندگان سریالهای دوبله شده در فصل مشابه سال قبل تنها ۴۴ درصد بوده و این نظر سنجی نشان می دهد امسال این آمار ۲۲٫۷ درصد رشد داشته است.

برنامه «کندیمیز » که در بهار سال ۱۳۹۳، ۶۰٫۱ درصد بیننده داشته است، در بهار امسال توانسته است با ۱۰ درصد افزایش ، میزان بینندگان خود را به ۷۰ درصد برساند.

همچنین برنامه «یاز گئجه لری » به عنوان یکی از برنامه های همواره پرمخاطب سیمای استانی در مقایسه با بهار سال قبل ۵ درصد بر میزان بینندگان خود افزوده است.