پزشکیان: خبرنگاران جز خدا از کسی نترسند
پزشکیان: خبرنگاران جز خدا از کسی نترسند

عصر تبریز:  نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی خطاب به خبرنگاران گفت: اگر بتوانید جز حق نگویید و جز حق ننویسید جامعه شاهد حضور انسان های سالم و درستکار خواهد بود. مسعود پزشکیان در آیین بزرگداشت روز خبرنگار در تبریز گفت: اگر کسی که خبری را به مردم می رساند حرف […]

عصر تبریز:  نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی خطاب به خبرنگاران گفت: اگر بتوانید جز حق نگویید و جز حق ننویسید جامعه شاهد حضور انسان های سالم و درستکار خواهد بود.

مسعود پزشکیان در آیین بزرگداشت روز خبرنگار در تبریز گفت: اگر کسی که خبری را به مردم می رساند حرف حق را بگوید و جز خدا از کسی نهراسد وضعیت بسیار خوب و روشنی در جامعه پیش می آید.

وی خطاب به فعالان حوزه رسانه و مطبوعات افزود: اگر بتوانید جز حق نگویید و جز حق ننویسید جامعه شاهد حضور انسان های سالم و درستکار خواهد بود.

این نماینده مجلس ادامه داد: وقتی می بینم خبرنگاران و یا عکاسان به خاطر گفتن حق به چه مشکلاتی دچار می شوند ولی باز هم از گفتن حق منصرف نمی شوند هم به خاطر دیدن شجاعت این قشر احساس غرور می کنم و هم از وضعیت برخورد با آن ها در مواردی تاسف می خورم.

پزشکیان گفت: چرا باید یک خبرنگار و یا یک عکاس که بیش از دهها سال در این عرصه زحمت کشیده به ما بگوید ” بیمه تامین اجتماعی ندارم.”؟

وی حل مشکلات مربوط به خبرنگاران را نیازمند تصویب قانون های حمایتی در مجلس دانست و افزود: نهایت تلاش خود را برای رفع مشکلات موجود خبرنگاران به کار می گیریم.

وی همچنین در مورد هنرهایی همچون کارتون و کاریکاتور نیز تصریح کرد: در مواردی که به راحتی نمی توان حق را گفت هنرهایی همچون کارتون و کاریکاتور به بهترین نحو ممکن می توانند جو موجود در جوامع همچون خفقان، بی عدالتی و ظلم را به تصویر بکشند.