۱۰۰ هکتار از مراتع شهرستان آذرشهر درآتش سوخت
۱۰۰ هکتار از مراتع شهرستان آذرشهر درآتش سوخت

عصر تبریز: رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آذرشهر گفت : ۱۰۰هکتار از مراتع این شهرستان در هفته جاری دستخوش حریق شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان، رحمت اله کریم زاده افزود : در پی گزارش آتش سوزی در مراتع روستای قدگاه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست به محل اعزام و […]

عصر تبریز: رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آذرشهر گفت : ۱۰۰هکتار از مراتع این شهرستان در هفته جاری دستخوش حریق شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان، رحمت اله کریم زاده افزود : در پی گزارش آتش سوزی در مراتع روستای قدگاه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست به محل اعزام و با همکاری اداره منابع طبیعی، نیروهای هلال احمر و جوامع محلی اقدام به اطفای حریق کردند که متاسفانه ۶۰ هکتار از مراتع این روستا در آتش سوخت.

وی ادامه داد: علاوه بر این ، براثر آتش سوزی ۴۰ هکتار از مراتع روستای هفت چشمه نیز در طول این هفته دچار حریق شد که آتش سوزی با همکاری ادارات زیربط مهار شد.

کریم زاده علت این آتش سوزیها را بی احتیاطی عوامل انسانی برشمرد و از اهالی و گردشگران در خواست کرد : بدلیل گرمای هوا از روشن کردن آتش در مراتع و اراضی جدا خودداری کنند.

وی اضافه کرد : دراین آتش سوزی ها مراتع بدون درخت و درختچه دچار حریق شده و گیاهان مرتعی مانند گون بر اثر آتش از بین رفت.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آذرشهر از اهالی و گردشگران در خواست کرد: در صورت مشاهده آتش سوزی در مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست مراتب را با شماره تلفن های ۱۵۴۰ و ۱۸۱۲ به این اداره اطلاع دهند.