کلاهبرداری ۴۵ میلیاردی یک شرکت خودرویی در تبریز
کلاهبرداری ۴۵ میلیاردی یک شرکت خودرویی در تبریز

عصر تبریز: رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی از دستگیری چهار کلاهبردار با ۴۵میلیارد ریال کلاهبرداری در شهرستان تبریز خبر داد. سرهنگ “صابر عباس زاده” گفت: درپی افزایش شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان توسط یک شرکت خودرویی و با توجه به حساس بودن موضوع، پرونده به صورت ویژه در دستور کار […]

عصر تبریز: رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی از دستگیری چهار کلاهبردار با ۴۵میلیارد ریال کلاهبرداری در شهرستان تبریز خبر داد.

سرهنگ “صابر عباس زاده” گفت: درپی افزایش شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان توسط یک شرکت خودرویی و با توجه به حساس بودن موضوع، پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: باتوجه به این که متهمان پس از ۴۵ میلیارد ریال کلاهبرداری از ۱۰۷ نفر و تخلیه شرکت مذکور متواری شدند و هیچ نشانی از آنان وجود نداشت با تلاش ماموران محل اختفای آنان در یکی ازشهرهای شمالی کشور شناسایی شد و چهار متهم اصلی و سه نفر دیگر که دخیل در پرونده بودند نیز دستگیرشدند.

رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: متهمان دستگیر شده به پلیس آگاهی استان منتقل شدند و پس از تکمیل تحقیقات با تشکیل پرونده به دادسرا معرفی و روانه زندان شدند.

عباس زاده در آسیب شناسی اجتماعی این پرونده، اعتماد مردم به تابلوی شرکت و واریز پول و … بدون اسناد رسمی، نبود اطلاع رسانی کافی در خصوص شرکت های متخلف، نبود نظارت کافی در راستای ثبت شرکت ها و سهل و آسان بودن ثبت شرکت توسط اشخاص را علل اصلی این بزه اعلام کرد.