جان توشاک اخراج نشد، استعفا داد!
جان توشاک اخراج نشد، استعفا داد!

پایان همکاری تراکتور و توشاک ابعاد پیچیده ای دارد که به دلایل مختلف باشگاه علاقه مند به انتشار جزییات در اینباره نیست.

به گزارش عصرتبریز، تراکتورسازی در اولین فصل خصوصی سازی در شرایطی رقابت های این فصل را آغاز کرده که خریدهای بزرگ و حضور چهره های نامدار در این باشگاه هواداران این تیم سرخپوش را دوباره به قهرمانی امیدوار کرده است و در این فضا تراکتور برای نیل به اهداف خود به یک سرمربی نامدار و مناسب احتیاج داشت که مدیران این باشگاه جان توشاک سرمربی ولزی سابق رئال مادرید را به این سمت برگزیدند و در حالی که به نظر می‌رسید مرد ولزی تیمی شکست ناپذیر و برنده را سازمان دهی خواهد کرد اما در نهایت این اتفاق رخ نداد.

نکته این جا است که جدایی استعفاگونه توشاک تنها به مسائل درون زمین خلاصه نمی‌شود و مسائل خارج از میدان را هم در بر می‌گیرد، کما این که این مربی باتوجه به حضور سه ملی پوش به دنبال تعویق بازی تیمش مقابل نفت آبادان در جام حذفی بود که سازمان لیگ با این تعویق موافقت نکرد و شاید همین مسئله حذف زودهنگام تراکتور از جام حذفی را رقم زد چراکه به نظر می رسد سرنوشت این بازی با حاج صفی و شجاعی و دژاگه سرحال کاملا عوض می شد. اما این تنها بخشی از ماجرا است و عدم برآورده کردن توقعات به صورت کلی نیز بخش دیگری از موضوع این جدایی است که البته به گفته مدیران تراکتور اخراجی اتفاق نیفتاده است.

توشاک که مردی محترم و صاحب نام در فوتبال جهان است شاید به دلیل کهولت سن آن چابکی و پویایی لازم را برای هدایت تراکتور از خود نشان نداد و به نظر این جدایی دو طرفه بهترین تصمیم برای هر دو طرف ماجرا محسوب می‌شد. اینطور به نظر می‌رسد که باشگاه تراکتورسازی قصد ندارد چندان درباره جزئیات این کناره گیری توضیحات دقیقی را منتشر کند چرا که حفظ شأن مرد بزرگی مثل توشاک که به عنوان یک مهره بزرگ به فوتبال ایران اضافه شده بود، در دستور کار تیم تبریزی است.