آغاز توزیع کتاب‌های درسی از ۱۵ شهریور
آغاز توزیع کتاب‌های درسی از ۱۵ شهریور

سرپرست اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی از توزیع کتاب‌های درسی از ۱۸ شهریور در تهران و البرز و از ۱۵ شهریور در سایر استان‌ها خبر داد. لیدا نیک روش سرپرست اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص […]

سرپرست اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی از توزیع کتاب‌های درسی از ۱۸ شهریور در تهران و البرز و از ۱۵ شهریور در سایر استان‌ها خبر داد.

لیدا نیک روش سرپرست اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص زمان توزیع کتاب‌های درسی گفت: کتاب‌های درسی مقطع ابتدایی، فنی و حرفه ای و پیش دانشگاهی در اول مهر ماه بین دانش آموزان توزیع می‌شود.

وی درباره‌ی سایر کتاب‌ها‌یی که از طریق کتابفروشی‌ها توزیع می‌شود، تصریح کرد: کتاب ها در تهران و البرز از ۱۸ شهریور‌ماه و برای سایر استان‌ها از فردا ۱۵ شهریور ماه آغاز می‌شود.

نیک روش ضمن تاکید براین موضوع که حتما تمامی دانش آموزان تا اول مهر کتاب‌های درسی را در اختیار خواهند داشت‌، خاطرنشان کرد: کتاب ها به مرور در حال توزیع است و هیچ مشکلی در ارایه کتب وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: در مورد کتاب‌های جدیدالتالیف هم چاپ کتاب‌ها به طور کامل انجام شده است و آماده توزیع می باشد که البته کتاب‌های پایه نهم در حال ارسال به مناطق مختلف است.

نیک روش تصریح کرد :همراه با کتاب‌های درسی لوح‌های فشرده هم ارائه می‌شود که نباید بابت ارایه آن وجه از دانش آموزان دریافت شود.

وی در خصوص توزیع کتاب‌ها برای معلمان هم خاطر نشان کرد: مرکز آمار وزارت آموزش و پرورش تعداد را برآورد کرده است و کتاب ها با ۹۰ درصد تخفیف در اختیار فرهنگیان قرار می‌گیرد که تمامی کتاب های پایه نهم و پایه پنجم به استثنای کتاب قرآن و تمامی کتاب های جدیدالتالیف را شامل می‌شود.