چهار هزار داعشی در لباس پناهنده به اروپا رخنه کردند
چهار هزار داعشی در لباس پناهنده به اروپا رخنه کردند

ساندی اکسپرس نوشت: در حدود ۴۰۰۰ شبه نظامی داعش در لباس پناهنده به اروپا رخنه کردند. عصر تبریز: یک روزنامه انگلیسی ادعا کرد؛ بیش از چهار هزار عنصر گروهک تروریستی داعش در قالب موج اخیر آوارگان وارد کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده‌اند. ساندی اکسپرس نوشت: در حدود ۴۰۰۰ شبه نظامی داعش در لباس پناهنده به […]

ساندی اکسپرس نوشت: در حدود ۴۰۰۰ شبه نظامی داعش در لباس پناهنده به اروپا رخنه کردند.

۵۶۹۳۳۲

عصر تبریز: یک روزنامه انگلیسی ادعا کرد؛ بیش از چهار هزار عنصر گروهک تروریستی داعش در قالب موج اخیر آوارگان وارد کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده‌اند.

ساندی اکسپرس نوشت: در حدود ۴۰۰۰ شبه نظامی داعش در لباس پناهنده به اروپا رخنه کردند.

این روزنامه به نقل از نمایندگان داعش می نویسد که عملیات گسیل شبه نظامیان به اروپا با موفقیت به پایان رسید. دو پناهنده ترک نیز گفته های آنان را تایید کرده و یکی از آنها تعریف می کند که ده ها شبه نظامی برای ورود به قلمروی اتحادیه اروپا به صورت مهاجر کمک کرده است.

این روزنامه با اشاره به نقل اطلاعات مذکور به نقل از دو قاچاقچی محلی، به نقل از یکی از آنها نوشت که به ورود بیش از ۱۰ تروریست به اروپا کمک کرده است. به گفته این قاچاقچی شماری از آنها برای دیدار با خانواده شان و شماری نیز برای آماده بودن به این قاره سفر کردند.

این منبع داعشی افزوده است: نفوذ عناصر مذکور سرآغازی برای انتقام از ضربات هوایی ائتلاف بین المللی به سرکردگی امریکا علیه مواضع داعش است و ما نه تنها درصد برپایی خلافت در سوریه، بلکه در سراسر جهان هستیم.

در این میان گرهارد شیندلر رئیس دستگاه اطلاعات فدرال آلمان بر صحت ادعاها درباره احتمال تلاش تروریست ها برای نفوذ به اروپا در قالب آوارگان تأکید کرد.

شیندلر در گفتگو با روزنامه بیلد گفت: در حال حاضر هیچ دلیلی مبنی بر وجود تروریست ها در میان آوارگان رسیده از خاورمیانه و افریقا وجود ندارد. اما نمی توان احتمال استفاده تروریست ها از امکانات موجود برای نفوذ به اروپا را انکار کرد.