خطیبی: پرسپولیس با تمام توان به مصاف ما می‌آید
خطیبی: پرسپولیس با تمام توان به مصاف ما می‌آید

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی گفت: پرسپولیس به خاطر شکست در بازی قبلی، برای خروج از بحران و با تمام توان به مصاف ما می‌آید که برای ما هم خوب و هم بد است.

به گزارش عصرتبریز، رسول خطیبی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس در مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور اظهار داشت: اولین بازی ما در جام حذفی با قهرمان فصل گذشته مسابقات است. تیم از لحاظ بدنی و روحی، کاملاً آماده است و امیدوارم فردا یک بازی تماشاگرپسند و زیبا از سوی دو تیم ببینیم. قطعاً هواداران از طرف تیم ما یک بازی هجومی و تماشاگرپسند خواهند دید.

وی ادامه داد: در سه روز گذشته تلاش کردیم از لحاظ روحی و روانی روی بازیکنان کار کنیم و کارهای لازم را برای نگه داشتن بازیکنان در شرایط بازی انجام دهیم. یکی دو جلسه هم برای حفظ شادابی بچه‌ها کار کردیم. امیدوارم فردا یک بازی خوب و همراه با پیروزی داشته باشیم. همان‌طور که گفتم، در لیگ برتر و جام حذفی قرعه‌ای به نام ما افتاده که حریفان ما یا آسیایی بودند یا جزو مدعیان قهرمانی. در لیگ برتر در بازی‌هایی که شکست خوردیم، از حریفان سرتر بودیم و امیدوارم جام حذفی را با برد آغاز کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر تفاوت رویارویی تیمش (گسترش فولاد) با پرسپولیس در فینال جام حذفی سال ۸۹ گفت: آن بازی در فینال بود، اما این دیدار نخست دو تیم است. آن زمان می‌توانستیم قهرمان مسابقات شویم، اما اتفاقاتی که در بازی رخ داد و اخراجی که صورت گرفت، باعث شد شیرازه تیم‌مان از هم بپاشد. پرسپولیس این بار شرایط متفاوتی نسبت به آن زمان دارد و قهرمان جام حذفی شده است. بازیکنان ما آماده هستند. آنها فردا قطعاً کاری می‌کنند که هواداران ماشین‌سازی و فوتبال آذربایجان خوشحال و به تیم و آینده‌اش امیدوار شوند. ان‌شاءالله این اتفاق رخ دهد.

خطیبی در مورد برنامه‌اش برای بازی فردا تصریح کرد: پرسپولیس به خاطر شکست در بازی قبلی، برای خروج از بحران و با تمام توان به مصاف ما می‌آید که برای ما هم خوب و هم بد است. حریف می‌خواهد بازی قبلی را جبران کند و مطمئناً مقداری احساس در این میان وجود خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: از طرفی ممکن است این موضوع به ضرر ما باشد، چون پرسپولیس با تمام وجود و جدیت به زمین می‌آید که کار ما را سخت‌تر می‌کند. در این باره با بازیکنان صحبت کردیم و امشب در جلسه با آنها، صحبت‌های نهایی را درباره بازی انجام می‌دهیم. ما با تمام تفکراتی که ممکن است پرسپولیس داشته باشد، آماده بازی فردا خواهیم شد و از حیثیت فوتبال دفاع می‌کنیم. امیدوارم تلاش ما در مسابقه فردا با پیروزی همراه باشد.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در واکنش به صحبت خبرنگاری که به برتری ماشین‌سازی برابر استقلال و تراکتور مقابل پرسپولیس اشاره کرد و از خطیبی پرسید که آیا تیم‌های تبریزی می‌توانند مقابل سرخابی‌ها هت‌تریک کنند، بیان کرد: ان‌شاءالله فردا هواداران ماشین‌سازی، تراکتور و فوتبال استان آذربایجان شرقی به ورزشگاه بیایند و آن را پُر کنند. آنها در بازی مقابل استقلال به ما روحیه و انگیزه زیادی دادند و فکر می‌کنم این موضوع، نقطه قوت آن مسابقه بود.

«امیدوارم فردا بتوانیم با هواداران خوبی که کنار ما خواهند بود، به روندمان ادامه دهیم و بازی را با پیروزی به پایان برسانیم.»، خطیبی ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: از رسانه‌ها می‌خواهم که اطلاع‌رسانی لازم را برای تغییر زمان مسابقه انجام دهند تا همه‌ی هواداران از آن مطلع باشند. ان‌شاءالله از دقیقه اول مسابقه، حمایت هواداران را بیینیم و آنها به ما روحیه بدهند تا پیروز شویم.

وی درباره اینکه ماشین‌سازان در هفته‌های اخیر، گل‌های زیادی به ثمر می‌رسانند و گل‌های زیادی هم دریافت می‌کنند، گفت: طبیعی است این نتایج برای تیمی که هجومی بازی می‌کند، رقم بخورد. فکر می‌کنم تیم ما موقعیت‌سازترین تیم در لیگ برتر باشد، اما فردا شرایط فرق می‌کند. اجازه دهید درباره جزئیات مسائل فنی صحبت نکنم. ما برنامه‌ای بسیار قوی برای این مسابقه داریم و امیدوارم بتوانیم آن را در زمین پیاده کنیم. اگر این کار را انجام دهیم، قطعاً موفق خواهیم شد. در مجموع شرایط بازی فردا با دیدارهای لیگ برتر متفاوت است.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در مورد شرایط دروازه‌بانان این تیم با توجه به اشتباهات آنها در دو هفته گذشته اظهار داشت: این دو قطعاً آماده هستند. اگر بازی‌های لیگ برتر را ببینید، متوجه می‌شوید ۸۰ درصد دروازه‌بانان در این هفته‌ها اشتباهاتی داشتند. مربی دروازه‌بانان ما از لحاظ روحی و فنی روی علیرضا حیدری و حامد لک کار کرده‌اند و ان‌شاءالله از این بابت مشکلی نخواهیم داشت.

خطیبی درباره غایبان تیمش برای دیدار فردا تصریح کرد: مصدومیتی در یکی از بازیکنان داریم که تکلیف آن تا فردا مشخص می‌شود. به جز این بازیکن، محروم یا مصدومی نداریم.