۲۰۱۵ گرمترین سال جهان است
۲۰۱۵ گرمترین سال جهان است

کارشناسان سازمان جهانی هواشناسی اعلام کردند: جهان امسال (۲۰۱۵)گرمترین سال خود را به ثبت می رساند. به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی این سازمان ، کارشناسان هواشناسی نگرانند که گرم شدن جهان باعث افزایش درجه حرارت جهان شود. بر اساس شماری از درجه حرارت های ثبت شده در سال ۲۰۱۵، قطب جنوب دو روز از […]

کارشناسان سازمان جهانی هواشناسی اعلام کردند: جهان امسال (۲۰۱۵)گرمترین سال خود را به ثبت می رساند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی این سازمان ، کارشناسان هواشناسی نگرانند که گرم شدن جهان باعث افزایش درجه حرارت جهان شود.

بر اساس شماری از درجه حرارت های ثبت شده در سال ۲۰۱۵، قطب جنوب دو روز از گرم ترین روزهای خود را در ماه مارس امسال به ثبت رسانده است.

همچنین ژانویه تا آوریل امسال گرمترین ژانویه تا آوریل ثبت شده بوده است بطوریکه درجه حرارت دمای جهان امسال در این ماه ها ۰٫۶۸ درجه بالاتر از متوسط درجه حرارت بود.

تا کنون ۹ کشور رکورد بیشترین درجه حرارت را در سال ۲۰۱۵ تجربه کرده اند و انتظار می رود که پدیده ال نینو باعث افزایش هر چه بیشتر دمای جهان شود.

دانشمندان تغییر وضعیت آب و هوا اکنون نگرانند که این موضوع می تواند نشانه پایان به اصلاح ۱۸ سال مکث در گرم شدن کره زمین باشد. در این ۱۸ سال درجه حرارت دمای جهان نسبتا یکنواخت بود.

اما ۱۲ ماه گذشته گرمترین ماه های ثبت شده بوده اند و گمان زده می شود که درجه حرارت دوباره افزایش یابد.