یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸
پ
  • شناسه : 28016
  • ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
  • ۰ دیدگاه

پزشکیان: یکی از مشکلات کشور ما عدالت است/ چرا قومیت ها بر اساس قانون نمی توانند با زبان خودشان بنویسند؟

پزشکیان: یکی از مشکلات کشور ما عدالت است/ چرا قومیت ها بر اساس قانون نمی توانند با زبان خودشان بنویسند؟
پزشکیان: یکی از مشکلات کشور ما عدالت است/ چرا قومیت ها بر اساس قانون نمی توانند با زبان خودشان بنویسند؟

نائب رئیس اول مجلس با بیان اینکه مشکل بزرگ ما در این کشور عدالت است گفت: حالا سئوال اینجاست در وضعیت کنونی عدالت را برپایه آنچه خدا دستور داده است، اجرا می کنیم؟ آیا حقوق قومیت ها را آنگونه که حقشان است می‌دهیم؟

عصر: نائب رئیس اول مجلس با بیان اینکه مشکل بزرگ ما در این کشور عدالت است گفت: حالا سئوال اینجاست در وضعیت کنونی عدالت را برپایه آنچه خدا دستور داده است، اجرا می کنیم؟ آیا حقوق قومیت ها را آنگونه که حقشان است می‌دهیم؟

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود روز دوشنه ۲۲ آبان، با تکیه بر آیات قرآن به بحث عدالت و وحدت در کشور پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود ضمن عرض تسلیت به مردم شریف ایلام، کرمانشاه و مردم آسیب دیده و هموطنان عزیز مناطق زلزله‌زده کشور،‌ گفت: امروز می‌خواهم درباره دو مسئله‌ی اساسی که در کشور مطرح است، صحبت کنم؛ یکی بحث عدالت و دیگری وحدت است.

پزشکیان با اشاره به اینکه در اربعین حسینی نزدیک دو و نیم میلیون نفر از مردم کشورمان پای پیاده برای زیارت حرم مطهر  امام حسین (ع) رفتند، گفت: می‌گویند سر بریده امام حسین(ع) بر روی نیزه قرآن می‌خواند و قرآن برای پیغمبر دستور می‌دهد؛ پیامبران را فرستادیم و به آنها کتاب و ترازو دادیم تا در بین مردم بر اساس عدالت رفتار کنند، برای هر امتی پیامبری فرستادیم، پیامبران زمانی که فرستاده شدند در بین مردم براساس عدالت رفتار می‌کنند و بر هیچ کس ظلم نمی‌شود.

پزشکیان با اشاره به اینکه می گوییم امام زمان(عج )می آید و قرآن پر از این آیه‌های براساس عدالت است،سوال اینجاست که دروضعیت پیش روی ما آنگونه که خداوند دستور داده و پیامبران را فرستاده و امام حسین(ع) براساس آن شهید شده است؛مملکت را طبق عدالت،اداره می کنیم یا خیر؟!

وی افزود: حالا سئوال اینجاست در وضعیت کنونی عدالت را برپایه آنچه که امام حسین بر اساسش شهید شده و ‌خدا دستور داده است، اجرا می کنیم؟ آیا حقوق قومیت ها را آنگونه که حقشان است می‌دهیم؟ آیا پرداخت‌ها بر اساس عدالت است که یک نفر ۱۰۰ میلیون درآمد داشته باشد و یکی ۵۰۰ هزار تومان و عده زیادی از مردم کار ندارند؟ آیا سیستم آموزش و پرورش ما که یک نفر می‌تواند بچه‌اش را با ۱۰ میلیون آموزش بدهد و یکی حتی از خدمات اولیه آموزش بی بهره باشد، براساس عدالت است؟

مسعود پزشکیان ادامه داد: آیا توسعه راه، توسعه صنعت، اقتصاد،‌ رفتار و حتی استخدام ها و توزیع پست های اداری و سازمانی براساس عدالت است؟ اگر ما راه امام حسین (ع) را می رویم، اگر به حکم خدا و قران عمل می کنیم،‌ آیا براساس عدالت اینگونه کار می کنیم؟

این نماینده مجلس با اشاره به آیاتی از سوره الرحمن، تصریح کرد: خداوند به ما امر کرده براساس قسط و میزان با مردم برخورد کنید، ولی ما این آیات را برای مرده‌ها می‌خوانیم و وقتی کسی ار دنیا می‌رود برایش سوره الرحمن می‌خوانیم، آیه ای که اگر به توصیه هایش عمل کنیم کشورمان گلستان خواهد شد و این اختلافات و مشکلات حل می‌شود.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی افزود: آیا  قومیتهای این کشور، براساس عدالت پست و شغل می‌گیرند؟! قدرت حرف‌زدن می‌یابند و صدایشان شنیده می‌شود؟!

وی با باین اینکه امام زمان برای اقامه عدالت خواهد آمد بعد از اینکه ظلم گسترده شده باشد، خاطرنشان کرد: متاسفانه ما اجازه نمی‌دهیم قومیتها براساس قانون به زبان خودشان بنویسند و حرف بزنند و یکی از مشکلات بزرگ ما در این کشور،عدالت است.

پزشکیان در بخش دیگری از صحبت‌هایش به موضوع وحدت پرداخت و با صراحت خاص خود گفت: الان بیش از هر موقع، کشور به وحدت نیاز دارد، بیش از هر زمان نیاز است دست به دست هم بدهیم تا آمریکا و دشمنانی که نمی‌خواهند ما روی پای خود بایستیم، شکست بخورند و روی پای خود بایستیم برای جلوگیری از تحقق اهداف دشمنان بپذیریم در کشور مشکل وحدت داریم، بپذیریم که خودمان با عملکردهایمان خود را از میدان حذف می‌کنیم.

وی اضافه کرد: حضرت علی در وصیتش می‌فرماید «وحدت بین مسلمان‌ها از سال‌ها نماز و روزه، مهم‌تر است.» آیا ما در کشور وحدت داریم؟ راحت اجازه بیرون آمدن از خانه و حرف‌زدن به رئیس جمهور اسبق مملکت نمی‌دهیم! ما در جامعه عقده‌ و گره ناگشوده داریم، این گره‌های ناگشوده را باید باز کرد وگرنه مشکل حل نمی‌شود. در غیر اینصورت نمی‌توانیم به وحدت برسیم .

پزشکیان با تاکید بر اینکه نمی توانیم انکار کنیم که در ارتباطاتمان مشکل داریم و در جامعه وحدت نداریم، اظهار کرد: نگاه کنید، در خاورمیانه فقط مسلمانان با هم دعوا می کنند و همدیگر را می کشند، در حالیکه حضرت علی (ع) می‌فرمودند،‌ شما باید به هم وصل شوید باید همدیگر را ببخشید و تعامل کنید، مبادا با هم قطع رابطه کنید.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در ادامه صحبت‌هایش تأکید کرد: راحت پشت تریبون، بزرگان را تخریب می‌کنیم و هر روز داد می‌زنیم که فتنه است، با حصر، گرفتن، بستن و هر روز بر طبل اختلاف کوبیدن مشکل حل نخواهد شد، برای حل مشکل برای اتحاد و وحدت کشور باید لاجرم دست به دست هم دهیم

برچسب ها

رسوخ خود برتربینی در شئونات مختلف زندگی/عده‌ای خود را جدا از بقیه می‌دانند ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
نایب رئیس مجلس مطرح کرد:

رسوخ خود برتربینی در شئونات مختلف زندگی/عده‌ای خود را جدا از بقیه می‌دانند

نایب رئیس مجلس با انتقاد از برخی افراد که وقتی به جایی می‌رسند خود را جدا از بقیه می‌دانند، گفت: این مشکلات و نگاه‌ها در شئونات مختلف زندگی ما رسوخ کرده است.

پزشکیان: اقتصاد کشور وابسته به فعالیت بخش خصوصی است ۱۷ اسفند ۱۳۹۷

پزشکیان: اقتصاد کشور وابسته به فعالیت بخش خصوصی است

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: گردش چرخ اقتصادی مملکت وابسته به رونق فعالیت های بخش خصوصی است و اگر چرخ کار آن ها بچرخد چرخه اقتصادی کشور نیز درست و سالم خواهد بود.

نمایندگی مجلس بیش از ۳ دوره متوالی ممنوع شد/خداحافظی پزشکیان و قاضی‎‎‎‎پور ۱۲ اسفند ۱۳۹۷
بر اساس مصوبه مجلس؛

نمایندگی مجلس بیش از ۳ دوره متوالی ممنوع شد/خداحافظی پزشکیان و قاضی‎‎‎‎پور

نمایندگان مجلس مصوب کردند کاندیداتوری افرادی که ۳ دوره متوالی نماینده مجلس بودند، برای دوره چهارم ممنوع شود که رئیس و نایب رئیسان مجلس از جمله کسانی هستند که مشمول این مصوبه می شوند.

نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط عصرتبریز در وب منتشر خواهد شد.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • پیام های غیر مرتبط منتشر نخواهد شد.