آمار دروازه‌بان جدید تراکتورسازی/ یوردی آلمیدای برزیلی بهتر است یا گروسیان؟
آمار دروازه‌بان جدید تراکتورسازی/ یوردی آلمیدای برزیلی بهتر است یا گروسیان؟

عملکرد سینوسی فرزین گروسیان در نیم‌فصل اول لیگ برتر، از گل بخودی مقابل پیکان تا مهار پنالتی در جام شهدا، مدیران تراکتورسازی را مجاب کرده است تا به دنبال دروازبانی مطمئن برای جانشینی او بگردند.

به گزارش عصر تبریز، تراکتورسازی که این روزها در فصل نقل و انتقالات حسابی سروصدا به پا کرده است همچنان راه حلی برای بزرگترین نقطه ضعفش ندارد. یحیی گل‌محمدی بزرگترین ضربه را در نیم‌فصل اول از دروازه‌بان تیمش خورد و اگر اشتباهات فاحش این دروازه‌بان نبود تراکتورسازی می‌توانست با تیم جوانش نتایج بهتری هم بگیرد.

برای جانشینی گروسیان بعد از این که گزینه‌های داخلی به نتیجه نرسید نوبت به دروازه‌بان‌های خارجی رسید و شنیده می‌‌شود که یوردی آلمیدای برزیلی گزینه نهایی تراکتورسازان است. دروازه‌بانی که مطرح‌شدن حضورش در تراکتورسازی کمی عجیب است. می توان حدس زد مربی دروازه‌بان های برزیلی تراکتور، ژوزه مندز موجبات حضور وی را در تبریز فراهم کرده باشد. او کارنامه‌ چندان خوبی نداشته و گل‌های خورده‌اش نشان می‌دهد که فاصله چندانی با گروسیان ندارد.

یوردی مارتینس آلمیدای ۲۴ ساله متولد شهر ریودوژانیو به سال ۱۹۹۳ با تیم واسکودوگاما در سری آ و ب بازی کرده و البته فصل گذشته را به جز حدود نیم ساعت، روی نیمکت این تیم نشسته است. اولین حضور وی در تیم بزرگسالان به سال ۲۰۱۴ برمیگردد. او دو سال قبل برای واسکودوگاما یازده بازی کرد و ۱۹ گل دریافت خورد و فقط یک کلین‌شیت داشت. یعنی میانگین هر بازی ۱.۷۲ گل خورده. این در حالی است که میانگین گل خورده گروسیان در هر بازی ۱.۲ گل بوده است. آلمیدا در سری ب که کیفیت بسیار پایین‌تری دارد آمار بهتری کسب کرد اما در آن رقابت‌ها هم دروازه‌بان مطمئنی نشان نداد.

او در این رقابت‌ها در ۱۵ بازی، ۱۳ گل خورد یعنی میانگین تقریبا ۰.۹ گل در هر بازی و البته از آنجایی که در این بازی‌ها ۷ کلین‌شیت داشته، یعنی در هر ۸ بازی، ۱۳ گل دریافت کرده است. آلمیدا بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳سابقه دعوت شدن به تیم ملی زیر بیست ساله های برزیل را نیز در کارنامه دارد.


آمار نشان می‌دهد که او گزینه کاملا مطمئنی برای قرار گرفتن درون دروازه تراکتورسازان نیست و اگر مسئولان تیم با او به توافق برسند، دست به ریسک بزرگی زده‌اند. ریسکی که معلوم نیست نتیجه آن، حتما مثبت باشد.