دستگیری عاملان برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی در تبریز
دستگیری عاملان برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی در تبریز

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) آذربایجان شرقی از دستگیری افرادی که با بدست آوردن رمز دوم حساب اشخاص اقدام به برداشت اینترنتی به صورت غیر مجاز می کردند خبر داد.

سرهنگ محمودی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) آذربایجان شرقی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان تبریزی مبنی بر اینکه فرد یا افرادی ناشناس اقدام به برداشت مبلغ ۲ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال به صورت اینترنتی از حساب بانکی وی کرده اند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی گفت: در بررسی اولیه مشخص شد، متهمان با در اختیار داشتن اطلاعات و رمز های عبور مبالغی را طی چند مرحله به صورت اینترنتی از حساب بانکی شاکی برداشت کرده اند که پس از انجام تحقیقات پلیسی و تخصصی در نهایت هویت واقعی افراد شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی، دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافت.

سرهنگ محمودی افزود: در این خصوص یکی از متهمان عنوان کرد که با اعتماد کردن به دوستان و سادگی خود اقدام به افتتاح حساب کرده و با ایجاد فروشگاه اینترنتی و تحویل دادن رمز اینترنتی به دیگر متهمان از آنها مبالغی را به صورت ماهیانه دریافت می کرده و آگاهی از فعالیت غیر قانونی آنها نداشته است که پرونده پس از تکمیل جهت سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی شد.

وی تاکید کرد: شهروندان باید توجه داشته باشند که به هیج عنوان به راحتی به دوستان و سایر افراد اعتماد نکنند، همچنین تغییر دوره ای رمز کارت های بانکی ضروری بوده و SMS بانک خود را فعال کنند تا متوجه هر نوع تراکنش بانکی شوند.